2024. július 20, szombat - Illés

Hírek | Helyi

Vizes vb - Rasovszky aranyérmes, Betlehem olimpiai kvótás 10 kilométeren!
2024. Február 04. 11:30, vasárnap |

Rasovszky Kristóf aranyérmet, Betlehem Dávid pedig hatodik helyével olimpiai kvótát szerzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a dohai világbajnokságon.

A bostoni teadélután története - így lett a kereskedelmi villongásból háború
2024. Február 04. 08:48, vasárnap |

Az úgy volt, hogy a helyi polgárok indiánnak öltöztek. A hajóval Bostonba érkezett teaszállítmányt és a további teljes rakományt a tengerbe dobták. Ez az esemény, amely „bostoni teadélután" néven vált ismertté indította el az ameri

Enyhe, szeles, záporos hétzárás.
2024. Február 04. 08:00, vasárnap |

Elsősorban délen és a Dunántúlon, napközben elszórtan , este északon-északkeleten számíthatunk a megnövekvő felhőzetből kisebb esőre, futó záporokra.

Vizes vb - A magyar szinkronúszó csapat 14. az akrobatikus kűrben.
2024. Február 04. 07:45, vasárnap |

A magyar csapat a 14. helyen zárt a szinkronúszók akrobatikus kűr számának selejtezőjében a dohai világbajnokság szombati versenynapján.

Fedett pályás atlétikai sorozat - Molnár Attila második Metzben!
2024. Február 04. 07:30, vasárnap |

Molnár Attila 46.24 másodperces eredménnyel második lett futamában 400 méteren a Nemzetközi Atlétikai Szövetség fedett pályás versenysorozatának szombati, franciaországi állomásán.

Női kézilabda BL - Már nem százszázalékos a Győr.
2024. Február 04. 07:21, vasárnap |

A Győr házigazdaként 26-24-re kikapott a román CSM Bucuresti-től a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, szombaton.

Labdarúgó NB I - Négygólos döntetlen a debreceni keleti rangadón.
2024. Február 04. 07:15, vasárnap |

A Debrecen hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent ért el a vendég Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

Labdarúgó NB I - Kétgólos győzelmet aratott Kisvárdán a Ferencváros.
2024. Február 04. 07:00, vasárnap |

A címvédő Ferencváros 3-1-re győzött a sereghajtó Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának szombati játéknapján.

KI TALÁLTA FEL A RÉTEST? MIÉRT CSAK FÉLIG MAGYAR TALÁLMÁNY?
2024. Február 03. 18:20, szombat |

A párizsi Ritz Hotel étlapján a 19. század elején szerepelt a „Rétes Hongrois”, melynek elkészítéséhez a réteslisztet Magyarországról rendelték és a cukrászokat Pestre küldték tanulni.