2024. április 27, szombat - Zita

2012. Szeptember 24. 15:55, hétfő | Helyi
Forrás: infonograd

Vereséggel kezdett a Kábel SE

Az esélyesebb vendégek szoros meccsen győztek a férfi kézilabda NB I B Keleti csoportjának idénynyitó összecsapásán.

Balassagyarmati Kábel SE – Mezőkövesdi KC 31–34 (17–19)
Balassagyarmat, 250 néző, vezette: Kisfalvi, Péli.
Bgy. Kábel SE: Varga Á. – SZABÓ T. 8/5, HORVÁTH 8, Varsandán 1, Piroska 1, Varga J. 5, Szabó A. Cs.: Síró (kapus), Kajdy, BÉCSI 3, BÁN 5, Kertész, Tihanyi, Széles. Vezetőedző: Kedves László. Pályaedző: Demus Dániel. Mezőkövesd: Kovács J. – BENIS 5, ZSIGMOND Á. 8/2, TRIVKOVICS 5, NYITRAI, Mazák 4, KLEIS 6. Cs.: Sipos (kapus), Fekete L. 5, Kovács P., Molnár 1. Vezetőedző: Zsigmond György.
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–0, 11. perc: 4–4, 16. perc: 6–7, 28. perc: 14–17, 36. perc: 20–25, 48. perc: 25–28, 57. perc: 27–33.
A csapatok teljesítményén nagymértékben látszódott a szezonnyitó valamennyi feszültsége. Pontatlan támadásvezetések, technikai hibák, védekezési hiányosságok jellemezték a lendületes, gyors, modern kézilabdát hozó mérkőzést. A mezőkövesdiek végül nagyobb tapasztalatuknak köszönhetik sikerüket.