Hírek
2024. November 12. 07:53, kedd |
Helyi
Forrás: Guardian/hvg/web/zsuffa csaba
Több országra kiterjedő képhamisító hálózatot számoltak fel
Hatalmas, több országra kiterjedő képhamisító hálózatot számoltak fel az olasz hatóságok. Jelenleg 38 elkövető ellen nyomoznak
és mintegy 2100 hamis képet foglaltak le, köztük Picasso, Warhol, Klimt és Banksy-alkotások hamisítványaival.
Az olasz rendőrség felszámolt egy Európa-szerte működő képhamisító hálózatot, amely a gyanú szerint a világ leghíresebb művészeinek, köztük Banksy, Pablo Picasso, Andy Warhol és Gustav Klimt műveinek kifinomult másolatait készítette – írja a Guardian.
Olaszországban, Spanyolországban, Franciaországban és Belgiumban harmincnyolc ember ellen indítottak nyomozást lopott áruk kezelésére irányuló összeesküvés, hamisítás és műkincsek illegális értékesítése gyanújával – közölte hétfőn közös közleményben az olasz csendőrség műkincsvédelmi osztaga és a pisai ügyészség.
A nyomozás tavaly kezdődött, miután a csendőrök 200 hamis képet foglaltak le a toszkánai Pisa városában egy üzletember gyűjteményéből. A felfedezés hatására a nyomozók eljutottak hat hamisító műhelyig, ezek közül kettő volt Pisában, egy Velencében, három meg más európai országokban.
A gyanúsítottak többnyire Warhol és Banksy-képeket hamisítottak, majd próbáltak értékesíteni olaszországi árveréseken, sőt, még két Banksy-kiállítást is megszerveztek, ahol a nagyérdemű természetesen a hamisítványokat csodálhatta meg.
Összességében a hatóságok mintegy 2100 hamisítványt foglaltak le, melyek piaci értéke 200 millió euró körül mozog (kb. 820 millió forint). Ráadásul nem csak Banky és Warhol művek nagyüzemi hamisításáról volt szó, a felszámolt műhelyekben többek között még Monet, van Gogh, Dalí, Chagall, Klimt és Picasso művek is készültek.
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 28. 10:09, szombat | Helyi
A kényszerzubbony eredete
Béklyókat és lábbilincseket még ma is használnak néhány börtönben, de a nehéz, zörgő láncok ideje már lejárt.
2024. December 28. 09:58, szombat | Helyi
Hogyan mérték meg először a fénysebességet?
Az első komolyabb méréseket Galileihez köthetjük, de nála még rossz eredmény született. Az első használható adat 1931-ben született, de hogyan?
2024. December 27. 18:00, péntek | Helyi
15 érdekes tény, amit talán nem tudsz Magyarországról
1. Magyarország ad otthont a világ egyik legrégebbi még használatban lévő törvényhozási épületének, a Magyar Parlament Budapesti épületének, amely az egyik legnagyobb is.
2024. December 26. 20:18, csütörtök | Helyi
Új szabály az építkezéseknél 2025-ben: téged is érint, ha a lakásodat újítod fel
Januártól a kötelező kivitelezői felelősségbiztosítási szabályokat nem csupán az építési tevékenységek egy meghatározott körére követelik meg, hanem minden építkezésre.