2024. július 23, kedd - Lenke

2023. Augusztus 24. 05:30, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Rg vb - Pigniczki Fanni bronzérmes karikával!

Pigniczki Fanni a magyar ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb sikerét elérve karikával bronzérmet nyert a Valenciában zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság első, szerdai versenynapján.

Az olimpikon és Világjátékok-érmes magyar sportoló a selejtezőből 33,100 ponttal nyolcadikként jutott tovább, az esti fináléban azonban felülmúlta ezt és 34,050 ponttal lett harmadik.

Pigniczkinek ez a hatodik világbajnoksága, és második alkalommal jutott szerenkénti döntőbe: tavaly nyolcadik lett szalaggal. Ez a sportág második magyar vb-érme: Patocska Mária ötven évvel ezelőtt szintén karikával lett harmadik helyezett hármas holtversenyben.
Egyéni összetettben - ahol a legjobb 18 jut a döntőbe és a legjobb 14 szerez olimpiai kvótát - az MTK sportolója két szer után a kilencedik helyen áll.
"Fanni óriásit versenyzett a vb első napján. Hihetetlenül büszkék vagyunk rá, de a világbajnokságnak nincs még vége. Nagyon szép sorozatot produkált az elmúlt években a tokiói kvótával, a Világjátékok-érmekkel, és az Egyetemi Világjátékokon elért győzelmekkel. Várjuk a folytatást" - idézi az edzőt, Lauber Zsófiát a magyar szövetség sajtóközleménye.
A szerdai napot az orosz születésű, de német színekben versenyző Darja Varfolomeev két arany-, az olasz Sofia Raffaeli pedig két ezüstéremmel zárta.

Csütörtök:
egyéni selejtező (buzogány, szalag) 9.30, buzogány döntő 21.00, szalag döntő 21.45
Péntek:
együttes kéziszercsapat selejtező (öt karika, illetve három szalag és két labda), egyben összetett döntő 16.00
Szombat:
egyéni összetett döntő 15.00
Vasárnap:
együttes kéziszercsapat, szerenkénti döntők, öt karika 16.00, három szalag és két labda 17.00

2024. Július 22. 17:12, hétfő | Helyi

A legszerencsésebb repülőgépbaleset

41 éve,1983. 07. 23-án történt, a legszerencsésebbnek tartott repülőgépbaleset. Egy nagy utasszállító gép kényszerleszállást hajtott végre egy nézőkkel zsúfolt autóverseny helyszínén.

2024. Július 22. 11:00, hétfő | Helyi

Szombaton kezdődik a Zenthe Nyár Salgótarjánban.

Tíz előadással, köztük vígjátékokkal, zenés darabokkal és koncertekkel várja a közönséget a Zenthe Nyár elnevezésű szabadtéri színházi fesztivál július 27. és augusztus 17. között Salgótarján főterén.

2024. Július 22. 08:15, hétfő | Helyi

Visszatér a meleg nyári idő.

Sok napsütés várható, a gomolyfelhőkből elszórtan nyugaton és helyenként a Duna-Tisza közén fordulhat elő zápor, zivatar.

2024. Július 22. 06:12, hétfő | Helyi

Móra Ferenc

Móra Ferenc könyveit jó olvasni: az olvasó gyönyörködik, néha együtt izgul a hősökkel, közben mosolyog, bár érzi, hogy tragédiákról van szó. Az olvasó szívébe zárja az írót.