2024. július 20, szombat - Illés

2013. Május 16. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: infonograd

Győzelemmel zárt az SKC

Győzelemmel zárt a Salgótarjáni KC együttese az idei NB II-es férfi kézilabda-bajnokság északi csoportjában,

Molnár Ferenc csapata a 21. fordulóban az Egri Eszterházy SZSE-t látta vendégül, és 16-10-es félidei előnyt követően 37-25 arányban múlta felül riválisát. A tarjáni gárda már egy fordulóval ezelőtt bebiztosította bronzérmét az idei sorozatban. Ráadásul az SKC 703 gólig jutott a bajnokságban, ami a legtöbb találat a csoportban annak ellenére, hogy az együttesből a télen több alapember is távozott. Az SKC vezetése a junior csapatra is büszke lehet, a fiatalok ugyanis - megismételve tavalyi bravúrjukat – idén is megnyerték a bajnokságot.
A csoportban szereplő másik salgótarjáni gárda vereséggel zárt, a Strandépítők csapata Csömörön lépett pályára, ahol 18-12-es hazai félidei vezetést követően 37-23 arányú vereséget szenvedett. A 21. forduló további eredményei: Dunakeszi – Solymár 25–35, Füzesabony – Mogyoród 36–22, Pilisvörösvár – Heves 27–21, és Budakalász – Gyömrő 30–30. A bajnoki tabella élén a 36 pontos Füzesabony áll, míg a második Csömör 35 pontos, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Az első hely sorsa tehát még nyitott, de az már biztos, hogy a Salgótarjáni KC a harmadik helyen fejezi be az idei küzdelemsorozatot. Mint ahogy biztos az is, hogy a Strandépítők együttese a hatodik helyen zárt.

Forrás: radiofocus.hu