Városlista
2025. február 8, szombat - Aranka

Hírek

2023. Október 10. 17:30, kedd | Helyi
Forrás: Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház

Főispáni dicsérő oklevél...

Főispáni dicsérő oklevél...

Dr. Tran Ngoc Minh a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház Perioperatív Medicina Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály osztályvezető főorvosa.

Dr. Tran Ngoc Minh a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán 1986- ban szerzett diplomát. Ezt követően 1992-ben anaesthesiológia-intenzív terápiás szakvizsgát tett. A salgótarjáni kórháznál 1988-tól dolgozik orvosként, majd 2010-től osztályvezető főorvosként. A COVID-ellátás miatt megnövekedett feladatokat rendkívüli teherbírással, nagy odafigyeléssel látta el az elmúlt időszakban. Nagy súlyt fektetett arra, hogy az általa vezetett osztály korszerű ismereteknek megfelelően végezze a betegellátást. A COVID-betegek hozzátartozóival való kapcsolattartás során rendkívüli empátiás készségről tanúskodott. Gondosan ügyelt osztályán a higiénés előírások, valamint a minőségi követelmények betartására. A minőségi COVID-betegellátás érdekében végzett kiemelkedő és példaértékű munkája elismeréseként vehette át az oklevelet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 06. 07:40, csütörtök | Helyi

77 éve alapították meg a Kossuth-díjat

1948. február 13-án alapította az Országgyűlés a legmagasabb magyar állami kitüntetést, a Kossuth-díjat az 1848-as forradalom centenáriuma alkalmából.

2025. Február 02. 18:16, vasárnap | Helyi

KIK AZOK A PALÓCOK?

Képzeld el, hogy valaki azt mondja neked, hogy él egy nép, mintegy 20 000 km2-es területen, kb 1-1,5 millió létszámmal.

2025. Január 31. 07:50, péntek | Helyi

Számos újfajta kockázatot rejt a mesterséges intelligencia egy tanulmány szerint

Az általános célú mesterséges intelligencia (MI) munkahelyek megszűnéséhez, a terrorcselekmények és ámokfutások számának megugrásához vezethet,

2025. Január 31. 07:26, péntek | Helyi

Új életet lehelnének a Fülek és Salgótarján közti vasútvonalba

A hosszú évekig tartó elhanyagoltság után úgy tűnik, egy szép napon újra nemzetközi vonatforgalmat bonyolíthat le a füleki pályaudvar. Szlovák és magyar részről is vannak pozitív fejlemények,