Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2017. Március 22. 09:18, szerda | Életmód
Forrás: mti

A kialvatlanság ma már népbetegség Magyarországon

A kialvatlanság ma már népbetegség Magyarországon

A kialvatlanság már népbetegségnek számít Magyarországon - hangzott el az M1 aktuális csatorna kedd esti műsorában.

Kalmár Hajnalka klinikai szakpszichológus elmondta, hogy az alvás minőségét például a folyamatos online jelenlét is rontja, ezért fontos lenne, hogy lefekvés előtt az emberek már ne használják okoseszközeiket, és ne legyenek állandóan elérhetőek.

Ugyanakkor a környezet is sokat számít: szakértők szerint általában 18-19 fokos hőmérsékletben lehet a legjobbat aludni, és az éjfél előtti alvás - ahogy a mondás is tartja - duplán számít, mert ilyenkor mélyebb álomba merül az ember - hívta fel a figyelmet.

Hozzátette, hogy a szervezet csak rövid ideig képes tolerálni a kevés vagy nem minőségi pihenést, hosszú távon ez pusztítóvá válhat, gyorsabb öregedést eredményez és az öngyógyító folyamatok is sérülnek. A kevés alvás miatt ráadásul megnőhet a szervezet szénhidrátigénye, ami hízáshoz vezethet - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 11:00, szombat | Életmód

Több mint 30 ezren vettek részt a XIV. Leó pápa vezette keresztúton a római Colosseumnál

A hatóságok közlése szerint több mint 30 ezren vettek részt a római Colosseumnál a nagypéntek esti keresztúton, amelyen XIV. Leó pápa maga vitte a keresztet minden stáción.

2026. Április 04. 09:54, szombat | Életmód

A felelős állattartásra hívja fel a figyelmet az állatvédelemért felelős kormánybiztos

A felelős állattartás fontosságára hívja fel a figyelmet a húsvéti ünnepekhez kapcsolódva az állatvédelemért felelős kormánybiztos.

2026. Április 03. 10:00, péntek | Életmód

Puskás Ferenc unokája magyar állampolgárságot kapott