Hírek
2023. November 24. 09:15, péntek |
Helyi
Forrás: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Két tűzeset Szuhán, Buszbaleset Nógrádmarcalon.
Tűz keletkezett egy családi házban csütörtök reggel Szuhán,Ugyancsak Szuhán kigyulladt egy családi ház huszonnégy négyzetméteres, garázsként és műhelyként használt melléképülete csütörtök este,Kidőlt az út mellett egy körülbel
Tűz keletkezett egy családi házban csütörtök reggel Szuhán, a Rákóczi úton. A száz négyzetméteres épület tetőszerkezete és több helyisége égett, a lángok a kertben felhalmozott tűzifára is átterjedtek. A bátonyterenyei, pétervásárai és salgótarjáni hivatásos tűzoltók négy vízsugár segítségével eloltották a tüzet. Az egységek kivittek két gázpalackot az égő házból, amelyek közül az egyik még az épületben felrobbant. Az utómunkálatokat a település önkormányzatának három munkatársa is segítette. Személyi sérülés nem történt.
Ugyancsak Szuhán kigyulladt egy családi ház huszonnégy négyzetméteres, garázsként és műhelyként használt melléképülete csütörtök este. A Kossuth útra a bátonyterenyei és a pétervásárai hivatásos tűzoltók, valamint az Észak-Mátra Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesület önkéntesei két vízsugár segítségével megfékezték a lángokat. Az egységek kivittek az épületből két propánbután-, két oxigén- és egy acetiléngáz-palackot, valamint négy benzines kannát. Az eset során nem sérült meg senki.
Letért az úttestről, az árokba hajtott és egy távközlési oszlopnak ütközött egy menetrend szerint közlekedő autóbusz csütörtök délelőtt Nógrádmarcalon, a Rákóczi úton. Az ütközés hatására az oszlop kidőlt. A balassagyarmati hivatásos tűzoltók és a Nógrádmarcali Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesület önkéntesei áramtalanították a buszt. A járaton tíz ember utazott, mindannyian el tudták hagyni a járművet. A mentőszolgálat munkatársai három embert kórházba szállítottak.
Kidőlt az út mellett egy körülbelül tizenkét méter magas fa pénteken, a kora reggeli órákban Somoskőújfaluban, az Ifjúság úton. A lombkorona az úttestre lógott, félpályán akadályozva ezzel a járműforgalmat. A salgótarjáni hivatásos tűzoltók motoros láncfűrész segítségével eltávolították a forgalmi akadályt képező fát az úttestről.
Fotók: Buszbaleset Nógrádmarcalon - Kapás Márton tű. főhadnagy
Lakástűz Szuhán - Pádár József tű. zászlós, Szundi György tű. főtörzsőrmester, Forgó Zoltán tű. főtörzsőrmester – Bátonyterenye KvŐ
Kapás Márton tű. főhadnagy
szóvivő
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
