2024. Február 12. 10:00, hétfő | Helyi sport
Forrás: MTI-GÖBÖLYÖS GÁBOR DOHA

Vizes vb - Nem jutottak tovább hétfőn a magyar úszók.

Nem jutottak tovább a magyar úszók a dohai világbajnokság hétfői elő- és középfutamaiból.

Közülük elsőként 100 méter háton Szabó-Feltóthy Eszter ugrott az Aspire Dome medencéjébe. A 22 éves versenyzőnek a 200 méter a fő száma, így itt csak "melegített", 1:02.80 perces idejével a 26. helyen zárt.

"Ez nem volt túlságosan összeszedett így elsőre, de azért annyira nem volt vészes. Az biztos, hogy a kétszázra már összeszedetteb leszek, ez a mai amolyan medencét bejárató sportolás volt" - nyilatkozott az MTI-nek Szabó-Feltóthy.
A férfiaknál ugyanebben a számban a 4x100 méteres gyorsváltó befejező embereként vasárnap ötödik Jászó Ádám indult. A pécsi sportoló decemberben úszott olimpiai indulást érő, 53.51 másodperces időt, amitől most kereken egy másodperccel (54.51) maradt el, és a 19. helyen fejezte be szereplését.
"Ezt egyáltalán nem így terveztem, úgy érzem, a tegnap esti váltó még nagyon bennem maradt, nem tudtam túl sokat pihenni. Lassan kezdtem, és egyszerűen későn kapcsoltam már a végén, nagyon elmentek tőlem" - mondta a magyar versenyző, aki még 50 méter háton és a váltókban lesz érdekelt a világbajnokságon.
Férfi 200 méter gyorson az a Németh Nándor képviselte a magyar színeket, aki a váltó első tagjaként úszott a vasárnapi fináléban.A BVSC kiválósága 1:47.52 perces idővel ugyancsak a 19. helyen zárt. Mint elmondta a verseny után, szerette volna teljesíteni ebben a számban is az olimpia szintet (1:46.26), de úgy tűnik, erről le kell mondania.
"Kifejezetten készültünk arra, hogy háromszor is erősen tudjak úszni, persze nem vagyok a legfrissebb, viszont elégedetlen vagyok, hiszen edzésen nagyon jól mentek a második százak. Ilyen kezdésre simán jobbat kellett volna úsznom. Valahogy ez a kétszáz nem áll össze, még egyszer pedig egyszerűen nincs idő felkészülni rá, szóval szerintem ezt most az olimpiáig el kell engedni, aztán meglátjuk" - fogalmazott Németh a vegyes zónában.
A délelőtti program zárásaként a női 1500 méter gyors három középfutamát rendezték, Késely Ajna a másodikban, a 0-s pályán kapott helyet:a 22 éves magyar úszó 16:34.84 perces idővel futamában csak a nyolcadik, összesítésben pedig a 16. helyen zárt, így nem jutott be a döntőbe.
A futamot követően Késely elárulta, a vb-t megelőző dubaji edzőtábor nem úgy sikerült számára, ahogyan szerette volna, de ilyen eredményre nem feltétlenül számított. Megjegyezte, nem tudott a saját tempójában úszni, amikor pedig látta maga mellett a riválisokat, képtelen volt ritmust váltani.
Az esti programban egyetlen magyar sem lesz érdekelt.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Március 03. 16:50, vasárnap | Helyi sport

Cselgáncs Grand Slam - Sipőcz Richárd is ötödik Taskentben.

Sipőcz Richárd ötödik lett vasárnap a cselgáncsozók taskenti Grand Slam-viadalán.

2024. Március 03. 16:40, vasárnap | Helyi sport

Vívó vk - Biztos olimpiai résztvevő a női kardcsapat.

A magyar női kardcsapat a hetedik helyen végzett vasárnap az athéni világkupaversenyen, ezzel, illetve a többi eredmény alakulásával biztossá vált a párizsi olimpiai részvétele.

2024. Március 03. 16:00, vasárnap | Helyi sport

Labdarúgó NB I - Böde Dániel duplázott és megelőzte Szusza Ferencet.

Böde Dániel duplájával a listavezető Paksi FC 2-0-ra nyert az MTK otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

2024. Március 03. 15:40, vasárnap | Helyi sport

Zsankó Petra horvát egynapost nyert, Dina negyedik az összetettben Görögországban.

Zsankó Petra egynapos országúti kerékpárversenyt nyert Horvátországban, míg Dina Márton vasárnapi harmadik helyével az összetett negyedik pozícióját szerezte meg Rodoszon.