Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2024. Június 21. 09:21, péntek | Helyi sport
Forrás: MTI-GÖBÖLYÖS GÁBOR SZERBIA BELGRÁD

Vizes Eb - Milák arany-, Kós ezüstérmes 100 méter pillangón.

Vizes Eb - Milák arany-, Kós ezüstérmes 100 méter pillangón.

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Kós Hubert pedig ezüstérmet nyert 100 méter pillangón csütörtökön a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

Kós a legjobb, míg Milák a harmadik idővel várta a finálét, igaz, utóbbi még a szerdai középdöntő előtt 10 perccel a 100 méter gyors fináléjában volt érdekelt.
A finálé elképesztően szorosan alakulat, a két magyar a második és harmadik helyen fordult, és még öt méterrel a vége előtt is a lengyel Jakub Majerski vezetett, a szám olimpiai ezüstérmese és a 200 méter hát magyar világbajnoka azonban egyaránt hamarabb érintette a falat.


Milák a magyar küldöttség harmadik aranyát szerezte a szerb fővárosban zajló kontinensviadalon.

Eredmények:
férfi 100 m pillangó, Európa-bajnok:

------------------------------------
MILÁK KRISTÓF 50.82 másodperc
2. KÓS HUBERT 50.96

3. Jakub Majerski (Lengyelország) 50.98

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak

Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent

2026. Április 13. 15:00, hétfő | Sport

Piros Zsombor megnyerte a madridi challenger-tenisztornát

Az ötödik helyen kiemelt Piros Zsombor megnyerte a 98 ezer dollár (35,8 millió forint) összdíjazású madridi salakpályás férfi challenger-tenisztornát.

2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.

2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld

Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta

Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.