Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2023. November 10. 18:17, péntek | Külföld
Forrás: hirstart/Zsuffa Csaba

Videó: levegőbe emelkedett az Egyesült Államok új csodafegyvere

Videó: levegőbe emelkedett az Egyesült Államok új csodafegyvere

Végrehajtotta első tesztrepülését az amerikai légierő B-21 Raider nagy hatótávolságú lopakodó bombázója. A csúcsfegyver szűzrepülését videóra is kapták.

A B-2 Spirit utódjának szánt B-21-es pénteken napfelkeltekor hagyta el a Northrop Grumman gyár californiai repterét, ekkor filmezték le re repülőgéprajongók, akik órák óta várakoztak a gyár mellett.

A B-21-est 2011-ben kezdték el fejleszteni, az első prototípus azonban csak tíz évvel később készült el.

A "CSUPASZÁRNY" KIALAKÍTÁSÚ LOPAKODÓ BOMBÁZÓ KÉPESSÉGEI EGYELŐRE ISMERETLENEK, AZ AMERIKAI LÉGIERŐ NEM HOZTA NYILVÁNOSSÁGRA ŐKET.

A tervek szerint a Raider 2040-re fogja leváltani a B-2 Spirit és B-1 Lancer nehézbombázókat, illetve az ötvenes évek közepe óta szolgálatban álló B-52 Stratofortresseket.

Ha tatszett a cikk, ossza meg kedvenc Facebook csoportjában, vagy saját oldalán!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 07:48, péntek | Külföld

Teljes és feltétel nélküli tűzszünetet sürgetett az ukrán elnök

A béketárgyalások első lépésének teljes és feltétel nélküli tűzszünetnek kell lennie, amit azonban Oroszország jelenleg nem hajlandó elfogadni

2025. Április 25. 07:46, péntek | Külföld

Kreml: kritikusan veszélyes, hogy a hajlandók koalíciója katonákat tervez küldeni Ukrajnába

Elfogadhatatlan és kritikus veszélyt hordoz magában a \"hajlandók koalíciójának\" az az elképzelése, hogy katonai alakulatokat vezényeljen Ukrajnába - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő csütörtökön újságíróknak.

2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld

Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről

Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén

2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld

Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően

Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.