Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2011. Szeptember 14. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Vezeték nélküli internet több InterCity vonaton

Vezeték nélküli internet több InterCity vonaton

Szeptembertől több vonat fedélzetén díjmentes internetelérésre van lehetősége az utasoknak.

10 olyan InterCity vonaton van erre lehetőség, amelyek az északkeleti országrészben közlekednek. A fejlesztésben a Magyar Telekom volt a MÁV Start Zrt. partnere.

A személyszállító vasúttársaság szeptember 2-tól ingyenes, fedélzeti internetszolgáltatást biztosít tíz 3. generációs InterCity kocsin utasai számára. Az érintett járművek Budapest Keleti pályaudvar, Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen és Budapest Nyugati pályaudvar viszonylatában, a Délibáb InterCity, a Borsod InterCity, a Kócsag InterCity és a Sajó InterCity szerelvényekben közlekednek. Az utazók számára az internetelérés díjmentes, csupán vezeték nélküli hálózat elérésére alkalmas eszközre (pl. laptop, PDA, mobiltelefon) van szükség, így a szolgáltatás menet közben akár munkára, akár szórakozásra is elérhető. Az érintett járművekben az ülőhelyek mellett 230 voltos csatlakozó található, amelynek segítségével menet közben is tölthetők az eszközök. A vezeték nélküli internet-hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps, ezen osztoznak az aktuálisan csatlakozott felhasználók, ami elsősorban levelezésre, portálok olvasására elegendő.

Monszpart Zsolt a MÁV-START Zrt. vezérigazgatója elmondta: “Szolgáltató vállalatként kiemelten fontos a személyszállító vasúttársaság számára, hogy az utasainak a vasúti utazást komfortossá, a vonatokon töltött időt pedig hasznossá tegye. A MÁV-START Zrt. tervei között szerepel a jövőben még több InterCity szerelvényére kiterjeszteni az ingyenes internetelérés lehetőségét további járműfelújításokkal és újabb motorvonatok beszerzésével. Ilyen módon a későbbiekben az ország más területein közlekedők számára is elérhető lesz a szolgáltatás.”

Király István, a Magyar Telekom marketing vezérigazgató-helyettese elmondta: ”Mobilhálózatunk intenzív fejlesztése révén a Telekom mindig is arra várt, hogy legyenek olyan eszközök, szolgáltatások, platformok, amelyek ösztönzik a mobilinternet és az okostelefonok használatát. Igyekszünk még több értéket, nagyobb sávszélességet és nagyobb felhasználható adatmennyiséget kínálni azoknak, akik sokat és sokszor használják a mobilinternetet. Örülünk, hogy a diákok, üzletemberek számára hasznosan telik majd az utazással töltött idő, illetve ezáltal is szélesebb körben ismerhetik meg ügyfeleink a szélessáv lehetőségeit, előnyeit.”

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.