Hírek
2011. Augusztus 22. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vérvizsgálattal szűrhető lesz a petefészekrák

Egy friss kutatás eredményei szerint a jövőben lehetséges lehet a petefészekrákot már korai stádiumban szűrni.
A tudósok ugyanis olyan biológiai markereket fedeztek fel a vérben, amelyek kizárólag azoknak a nőknek a szervezetében vannak jelen, akiknél már kialakult az elváltozás.
A petefészekrákot a jelenleg rendelkezésre álló eszközökkel lehetetlen már korai stádiumban kimutatni, ami miatt a tumort az orvosok csak akkor veszik észre, amikor az már teljesen kifejlődött, ez azonban jelentősen rontja a túlélési esélyeket - írja a Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention.
A legfrissebb kutatások azonban bizakodásra adnak okot: egy olyan antitestet fedeztek fel ugyanis a tudósok, amely kizárólag a beteg nők vérében van jelen, illetve kis számban azokéban, akik valamilyen meddőségi problémával küzdenek. Nem jelenik meg azonban az egészségeseknél, és azoknál, akiknek a petefészkén egyéb, nem rákos daganat található.
Ezek az eredmények kiemelten fontosak, mert ezeknek köszönhetően felcsillant a remény, hogy a nem is olyan távoli jövőben az orvosok már egy egyszerű vérvizsgálattal is szűrhetik majd a petefészekrákot - és ami még fontosabb: korai szakaszban is észlelhetik a betegséget - mondta dr. Judith Luborsky.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Húszezer laptopot kapnak az iskolák
Mintegy négymilliárd forint értékben - 10-10 ezer laptopot szállít a Delta Technologies 100 százalékos leányvállalata, a Delta Systems Kft. budapesti, Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Somogy és Baranya vármegyei intézményeknek.
2023. Szeptember 21. 11:04, csütörtök | Belföld
Elektromos vezeték szakadása miatt útzár lesz az M1-esen
Felsővezeték szakadás történt az M1-es autópálya felett Tatabánya térségében, melyet azonnal javítani kell.
2023. Szeptember 21. 11:03, csütörtök | Belföld
Esztergomi robbantás - Az ORFK részvétét fejezte ki az elhunyt rendőr hozzátartozóinak
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) csütörtökön közleményben fejezte ki részvétét az Esztergom külterületén történt robbantásban elhunyt rendőr hozzátartozóinak.