Hírek
2011. November 17. 07:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Véglegesítették: egyfordulós választási rendszer jöhet létre
Várhatóan pénteken nyújtják be az új választójogi törvény tervezetét a Országgyűlésnek – tudta meg a Magyar Nemzet.
Információik szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén jóváhagyták a 2014-től életbe lépő új választókerületek határait rögzítő javaslatot is.
A lap forrásai szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén véglegesített előterjesztésben nem történt lényeges változás az eddig nyilvánosságra hozott elképzelésekhez képest. Eldőlt, hogy 2014-től egyfordulós, vegyes választási rendszer jöhet létre, amely százhat egyéni országgyűlési választókerületet és 94, országos listáról megszerezhető mandátumot tartalmaz. Lázár János frakcióvezető október 11-én az alkotmányügyi bizottság ülésén ismertette a Fidesz–KDNP elképzeléseit, amelyek egyfordulós, vegyes, kétszavazatos, töredékszavazat-visszaszámláló új választási rendszerről szóltak.
A Magyar Nemzet információi szerint jóváhagyták azt az új választókerületek határait rögzítő javaslatot is, amelyet már korábban kidolgoztak. Az új választókerületi határok 2014-től lépnek hatályba, addig átmeneti rendelkezésben rögzítik a jelenlegi határok érvényességét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
