Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2017. Március 08. 08:47, szerda | Helyi
Forrás: police

Védelmező-Varázspáncél a Mackóvárban - videóval

Védelmező-Varázspáncél a Mackóvárban - videóval

Folytatódik a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság balesetmegelőzési programsorozata.

Mint arról korábban beszámoltunk a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság és a Generali a Biztonságért Alapítványa közös projektet indított „Védelmező-Varázspáncél” néven.

Az óvodás és az általános iskolás gyermekek védelme érdekében indított program második előadásának a Salgótarjáni Összevont Óvoda Mackóvár tagóvodája adott otthont, ahol 18 gyermek ismerkedhetett meg játékos formában a gyalogos és a kerékpáros közlekedési szabályokkal, valamint a láthatóságot segítő eszközökkel.
A programban részt vevő óvodások láthatósági mellényeket, „Varázspáncél” matricákat és láthatóságot segítő villogót vehettek át.

A program 2017. március 13-án és 14-én a Salgótarjáni Összevont Óvoda Mackóvár Tagóvodájában, március 20-án a dejtári Mikszáth Kálmán Általános Iskolában, majd március 21-én az egyházasgergei Napraforgó Óvodában folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi

Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)

Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.

2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi

NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!

Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,

2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi

Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon

A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.

2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi

VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR

Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.