Hírek
2011. Július 28. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: HírTV
Vasárnapi munkavégzés után jöhet a bérpótlék?
Bérpótlékot vezetne be a vasárnapi munkavégzésre a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A munka törvénykönyvének tervezett módosítása szerint a munkáltatóknak 50 százalékos juttatást kellene fizetniük a vasárnap, rendes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalóknak.
A bérpótlék a munkaszüneti napokon 100 százalék lenne. A szabályozás különösen a kiskereskedelmi üzletláncokat érintheti érzékenyen, a vállalkozók feltehetően mérlegelik majd a vasárnapi nyitva tartást is. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
