Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Február 19. 09:12, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap elhagyhatja a jégtorlasz az országot

Vasárnap elhagyhatja a jégtorlasz az országot

Várhatóan a nap folyamán elhagyja az országot a Tiszán levonuló jégtorlasz - mondta az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője az M1 aktuális csatornán vasárnap reggel.

Siklós Gabriella elmondta: a még érvényben lévő harmadfokú árvízvédelmi készültségeket nem a vízállás, hanem a jéghelyzet indokolja. Így a jégtorlasz levonulásával várhatóan tovább enyhítik, illetve visszavonják a készültséget.

A belvízi helyzetről azt mondta: jelenleg mintegy 37 900 hektár van víz alatt. A legnagyobb elöntések továbbra is a Körösök és a Közép-Tisza vidékén vannak. Az OVF szóvivője jelezte, jelenleg az időjárás is kedvez a belvízi védekezés szempontjából, a jövő héten viszont csapadékosra fordul idő, emiatt ha további javulás nem is, de stagnálás várható a belvízi helyzetben.

Címkék: jég, jégtorlasz, tisza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.