2020. Október 25. 10:00, vasárnap | Sport
Forrás: mti - illusztráció: Fotó: H. Szabó Sándor

Várhatóan jövőre is augusztus elején lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj

Várhatóan jövőre is augusztus első hétvégéjén rendezik meg a Forma-1-es Magyar Nagydíjat.

"Novemberben lesz végleges a jövő évi versenynaptár, de mi a szokásos helyünkön vagyunk. A pandémia miatt ráadásul az eredetileg 2026-ig érvényes szerződésünk egy évvel meghosszabbodott" - mondta Gyulay Zsolt, a Hungaroring Zrt. vezérigazgatója csütörtökön az M4 Sport Sporthíradóban.

Gyulay hozzátette, hogy a világjárvány miatt kettős évük volt, ugyanis a jegybevételek - amiből a Hungaroring fenntartja magát - elmaradtak, a nemzetközi tárgyalások során viszont sok pénzt sikerült megspórolni a magyar államnak.

"A nézők hiánya minden szempontból, így gazdaságilag is rossz. Alapvetően azért vagyunk, hogy versenyeket rendezzünk, nézőkkel, így remélem, jövőre kedvező irányba változnak majd a dolgok" - fogalmazott Gyulay Zsolt.

Címkék: Forma-1, Hungaroring

Ezek érdekelhetnek még

2021. Július 31. 16:16, szombat | Sport

Hamilton indulhat az élről Mogyoródon

A címvédő, hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a 36. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az első helyről.

2021. Július 31. 14:38, szombat | Sport

Magyar Nagydíj - Palkovics: 2037-ig biztosított a hungaroringi Forma-1-es futam

Biztosan lesz 2037-ig Forma-1-es futam a Hungaroringen - mondta az innovációs és technológiai miniszter szombaton, miután a Magyar Nagydíj helyszínén egyeztetett Stefano Domenicalival, az F1 elnök-vezérigazgatójával.

2021. Július 31. 08:52, szombat | Sport

Legyőzte az amerikaiakat és negyeddöntős a férfi vízilabda-válogatott

Az Európa-bajnok magyar válogatott 11-8-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának negyedik fordulójában, szombaton, ezzel már biztosan negyeddöntős.

2021. Július 31. 04:37, szombat | Sport

Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmet nyert szombaton 100 méter pillangón a tokiói olimpián

A 200 méteren aranyérmes magyar úszó a második legjobb idővel az ötös pályáról várta a finálét, melynek nagy esélyese a 100 méter gyorson győztes Caeleb Dressel volt a mellette lévő négyes pályán.