Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2014. Január 09. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: infonograd/MTI

Vádat emeltek egy uzsorás ellen Nógrád megyében

Vádat emeltek egy uzsorás ellen Nógrád megyében

Uzsorázás és zsarolás miatt emelt vádat a Salgótarjáni Járási Ügyészség egy 46 éves férfi ellen.

A férfi a börtönből szabadulva éveken át adott kölcsönöket Bátonyterenyén, majd az összegek kétszeresét hajtotta be - tájékoztatta a Nógrád Megyei Főügyészség megbízott főügyésze szerdán az MTI-t.
Bóna Gyula elmondta: B. Sándor 2010 nyarától keresett meg Bátonyterenyén nehéz anyagi körülmények között élő, sokgyermekes családokat, akiknek 5 ezer és 25 ezer forint közötti összegeket kölcsönzött 100 százalékos kamatra.
Az adósokat maguk és gyerekeik megverésével, megerőszakolásával és megölésével fenyegette meg, ha a pénz kétszeresét egy hónapon belül nem fizetik meg, aki pedig nem tudott fizetni, annak megduplázta a tartozását - tette hozzá.
A vádirat szerint a megfélemlített sértettek a vádlottnak adták szociális juttatásaikat, így viszont újabb kölcsönöket kellett kérniük tőle.
A további vád szerint B. Sándor agresszív magatartásával 2012 tavaszán arra vette rá az általa és élettársa által lakott ház két tulajdonosát, hogy ingatlanukat adják el nekik részletfizetésre 750-750 ezer forintért, majd néhány részlet kifizetése után arra kényszerítette a tulajdonosokat, hogy a nyári konyhába költözzenek, ő pedig elfoglalta a ház nagyobbik részét.
Ezután folyamatosan azzal fenyegette a tulajdonosokat, hogy levágja a fejüket, végül azok elköltöztek saját házukból, majd belementek az adásvételi szerződés aláírásába is, noha a vádlott még 475 ezer forintot nem fizetett meg nekik.
A Salgótarjáni Járási Ügyészség három rendbeli uzsorabűncselekmény, és három rendbeli, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás bűntettével vádolta meg a férfit, és indítványozta, hogy az ítélet meghozataláig maradjon előzetes letartóztatásban.
A megbízott megyei főügyész elmondta: ha a bíróság bűnösnek mondja ki a férfit, vele szemben - figyelemmel erőszakos visszaesői minőségére - kettőtől 16 évig terjedő fegyházbüntetést szabhat ki.

További cikkeink:
Lezárult a százmillió forintos fejlesztés
Lakatlan családi házba törtek be
Balassagyarmaton találták meg a holttestet
Városszépítő szécsényiek elismerése

Címkék: uzsorás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.