Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2019. Február 04. 11:19, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki megszúrt egy trolibuszvezetőt

Vádat emelt a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség egy férfi ellen, aki ittasan késsel megszúrt egy trolibuszvezetőt, mert a sofőr dohányzás miatt leszállította a járműről tavaly júliusban

- közölte a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-vel. Ibolya Tibor a közleményben azt írta, az 51 éves férfi a 70-es trolin cigarettázott, ezért a sofőr az egyik megállóban odament hozzá és felszólította, hogy szálljon le.

A vádlott leszállt, de visszalépett és egy bicskával megszúrta a sofőrt, akinek a karja könnyebben sérült - tette hozzá.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai elfogták a férfit, az ügyészség pedig felfegyverkezve elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt vádiratot nyújtott be ellene a Pesti Központi Kerületi Bíróságra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld

Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető

A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak

2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik

A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.

2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld

Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon

Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld

AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések

Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.