Hírek
2022. Augusztus 10. 10:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy 17 éves embercsempész ellen

Vádat emelt a Kecskeméti Járási Ügyészség egy 17 éves moldovai férfi ellen, aki tizenhárom szír illegális bevándorló szállítása közben lesodródott az útról autójával, majd a járművet elhagyva elmenekült a helyszínről.
Kövecs Máté, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a moldovai férfi március 18-ára virradóra Katymáron vette fel egy olasz rendszámú autóba a 13 szír határsértőt, hogy Ausztriába vigye őket. Az illegális bevándorlókat a szír állampolgárságú társa kísérte át a határon, majd vezette el a járműig.
Röviddel elindulásuk után a bácsbokodi határrendészeti járőrök meg akarták állítani a járművet, ezért követni kezdték, de a fiatalkorú, akinek nem volt jogosítványa, letért az úrpadkáról, majd az árokba sodródott. Az embercsempész a helyszínről gyalog menekült, anélkül, hogy segítséget nyújtott volna a balesetben könnyebben megsérült utasainak. A járőrök azonban gyorsan elfogták és őrizetbe vették.
Az ügyészség a moldovai férfit embercsempészéssel és segítségnyújtás elmulasztásával vádolja.
A letartóztatásban lévő fiatalkorú ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
90 százalék fölé emelkedhet az egyszer használatos ital palackok visszagyűjtési aránya
Az új visszaváltási rendszerrel a mostani 40 százalék körüli szintről 90 százalék fölé nőhet az egyszer használatos italos palackok visszagyűjtési aránya
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: életben lévő magyar túszról kaptunk információt az izraeli hatóságoktól
A kormány értesítést kapott az izraeli hatóságoktól, amely szerint a két eltűnt magyar állampolgárból egy biztosan életben van és jelenleg is a Hamász terrorszervezet foglya - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
2023. November 29. 06:00, szerda | Belföld
A Tisza vize megérkezett Debrecenbe
2023. November 28. 13:39, kedd | Belföld
MÁV: nyolc év után újraindult a vasúti személyközlekedés Szeged és Szabadka között
Nyolc év után, napi 5 vonatpár közlekedtetésével újraindult a vasúti személyközlekedés Szeged és Szabadka között - közölte a MÁV kedden az MTI-vel.