Hírek
2023. Február 22. 13:30, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek az Országos Roma Önkormányzat elnöke ellen vesztegetés miatt

Vádat emeltek az Országos Roma Önkormányzat elnöke ellen vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása miatt - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség közleményben szerdán az MTI-vel.
A vádirat szerint az Országos Roma Önkormányzat elnöke 2022 tavaszán elhatározta, hogy elnöki pozícióját még a ciklus lejárta előtti lemondással pénzzé teszi oly módon, hogy az elnökséget átjátssza annak a képviselőtársának, aki fizet érte. Nyáron többször keresett meg egy kisebbségi önkormányzati képviselőt, hogy 30 millió forint ellenében átadja részére tisztségét. Miután a képviselő visszautasította a felajánlást, az elnök felvetette, hogy egy, a képviselővel jó kapcsolatot ápoló másik képviselőt kellene megkérdezni az ajánlatról.
Az elnök ajánlatával a másik képviselőt is megkereste azt is vállalva, hogy megegyezésük esetén helyettesítésével a pénz átadóját bízza meg és támogatókkal biztosítja az elnökké választásához szükséges képviselői többséget.
A nyomozó ügyészség indítványára a bíróság elrendelte a kisebbségi önkormányzati vezető letartóztatását, amit az ügyészség két hónap után megszüntetett.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség két rendbeli, vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása miatt emelt vádat a Fővárosi Törvényszéken.
A vádlott a nyomozás során beismerő vallomást tett. A nyomozó ügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy a bíróság beismerés esetén ítélje a vádlottat 6 év börtönbüntetésre, 6 év közügyektől eltiltásra, valamint 2 millió forint pénzbüntetésre - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:52, szombat | Belföld
Menczer Tamás: április közepétől postázzuk a szavazólapokat Ukrajna EU-tagságáról
Április közepétől postázzák az Ukrajna európai uniós tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. Március 15. 08:48, szombat | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott.
2025. Március 15. 08:47, szombat | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: a magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek
A magyarságból rendkívüli emberek, a magyar kultúrából rendkívüli értékek születnek, de minden kornak, minden generációnak feladata is van
2025. Március 15. 08:46, szombat | Belföld
Átadták a HUN-REN új székházát
Lehetőséget és támogatást kell biztosítani tudósainknak, hogy Magyarországon tartsuk őket.