Hírek
2014. Március 09. 13:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Vádat emeltek a kertjében őzet leölő férfi ellen
Állatkínzás és lopás miatt emelt vádat a Salgótarjáni Járási Ügyészség egy salgótarjáni férfi ellen, aki augusztusban a háza kertjében befogott és megölt egy őzet.
Bóna Gyula, a Nógrád Megyei Főügyészség megbízott főügyésze elmondta: az 56 éves B. Barnabás augusztus 8-án a kora esti órákban addig kergette a kertjébe tévedt és onnan kijutni nem tudó őzsutát, míg a kimerült és rémült állatot sikerült a földre szorítania. A magatehetetlen őz torkát egy késsel átvágta, majd megnyúzta és ki is belezte az állatot. Hozzátette: a férfi tettét többen is látták, és azonnal jelezték a rendőrségnek, a vádlott pedig már az őz feldarabolását kezdte meg, amikor a rendőrök megjelentek nála, és lefoglalták az állat maradványait. A megbízott főügyész közölte: az ügyészség állatkínzással és lopással vádolta meg B. Barnabást, aki a vad elpusztításával több mint százhúszezer forintos kárt okozott a helyi vadásztársaságnak. Ha a bíróság bűnösnek mondja ki az elkövetőt, három évig terjedő fogházbüntetést szabhat ki vele szemben – mondta Bóna Gyula.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
