Hírek
2021. November 14. 08:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Üzembe állnak a MÁV-START prémium IC kocsijai
A bemutató időszak után hétfőtől rendes üzembe járnak a MÁV-START prémium IC kocsijai, így kötelező lesz a jegyváltás az IC+ 1. és prémium osztályra - közölte a MÁV-START szombaton az MTI-vel.
Egyelőre a kör-IC mellett a 100-as (Záhony-Nyíregyháza-Budapest,) és a 80-as vonal (Sátoraljaújhely-Miskolc-Budapest) egyes IC járatain, naponta összesen 10 vonaton találkozhatnak az utasok az új kocsitípussal - írták.
Mint írták, a kocsi 1. osztályú, termes helyeire és a csendes fülkébe 1. osztályú menet- és helyjegyet kell váltani. A prémium fülke az 1. osztályú menetjegy és az esetlegesen szükséges IC pótjegy mellett 1000 forintos helyjegyváltással vehető igénybe. A prémium szakasz utasainak ajándék kávéval vagy teával kedveskedik az Utasellátó a bisztrószakaszban.
A közlemény szerint a bemutató időszakban az új szolgáltatás népszerű volt az utasok körében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást
A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
