Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2025. Január 16. 08:10, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Ukrajnai háború - Kölcsönös engedményeket tart szükségesnek a háború megállítása érdekében Donald Trump külügyminiszter-jelöltj

Ukrajnai háború - Kölcsönös engedményeket tart szükségesnek a háború megállítása érdekében Donald Trump külügyminiszter-jelöltj

Kölcsönös engedményeket tart szükségesnek az ukrajnai háború megállítása érdekében Donald Trump megválasztott amerikai elnök külügyminiszter-jelöltje, Marco Rubio.

A jelölt a szenátusban tartott meghallgatásán a külügyi bizottsága tagjainak kérdésére kijelentette: az Egyesült Államoknak az ukrajnai konfliktussal kapcsolatos hivatalos álláspontjává kellene tennie azt, hogy a háborúnak véget kell vetni.

A korábbi floridai szenátor szerint elképzelhetetlen, hogy Oroszország Ukrajna egészét elfoglalja, mert "ehhez az ukránok túlságosan bátran és túlságosan keményen harcolnak, az ország pedig túlságosan nagy". Ugyanakkor valószínűtlennek tartja azt is, hogy Ukrajna képes lenne odáig kiszorítani az oroszokat, ahol az invázió előtt voltak.

Hozzátette: Ukrajna számára nem a pénzhiány jelenti a gondot, hanem az, hogy "kifogy ukrán emberekből".

"Amit Vlagyimir Putyin tesz az elfogadhatatlan, de ennek a háborúnak véget kell vetni"
- fogalmazott, és megismételte Donald Trump álláspontját, miszerint az elsődleges cél az öldöklés megállítása.

Marco Rubio a Biden-adminisztráció hibájaként rótta fel, hogy soha nem határozott meg konkrét célt, amelynek érdekében támogatást nyújt és pénzt juttat Ukrajna számára.

Úgy vélte, a háború leállítása "kemény munka lesz", ami határozott diplomáciát igényel. Hozzátette: az első lépésnek ebben a tűzszünetnek kell lennie, de ahhoz, hogy a cél elérhető legyen, realistának kell lenni.

Címkék: háboró, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.

2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Külföld

Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.

2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát

Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.