Hírek
2025. Október 12. 08:22, vasárnap |
Életmód
Forrás: Mti
Újabb hibrid okosboltok kialakítását tervezi a Coop
Az első magyarországi hibrid okosbolt tavaszi megnyitásának kedvező tapasztalatai alapján már újabb egységek automatizálását is tervezi a Laurel Kft. technológiájával a Coop Szeged Zrt. - közölték a cégek az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a két cég együttműködésével elindult szegedi üzletben négy és fél hónap alatt már 8500-an vásároltak az éjszakai, automata rendszerben, és az egész naposra kiterjesztett nyitvatartással járó jelentős forgalomtöbblet dacára nem nőtt meg a leltárhiány. A mesterséges intelligenciával támogatott rendszer három lopási kísérletet is leleplezett.
A közlemény idézi Bessenyei István, a fejlesztéseket végző Laurel Kft. alapító-tulajdonosát, aki kifejtette, a 247 Shop megoldás egyik központi eleme a Veesion mesterséges intelligenciával támogatott kamerarendszer, amely az arcok azonosítása nélkül elemzi a vásárlói mozgásokat, és azonnal jelzi a távoli diszpécserszolgálatnak a gyanús viselkedést, gesztusokat - például, ha valaki a táskájába rejti az árut, vagy a boltban fogyasztja el a terméket.
Ezek az automatikus riasztások jelentősen megkönnyítik az egyszerre több kamerát figyelő távfelügyelet dolgát, de az utólagos bizonyítást is segíti, hogy gyorsan kiderül, mikor, hol és hogyan történt a lopás. Így a személyzet nélküli működés lényegében kisebb kockázatot jelent, mint a hagyományos - tette hozzá.
Kelemen János, a Coop Szeged Zrt. vezérigazgatója kifejtette, az új típusú bolt az indulás óta stabilan, a várakozások felett teljesít, és a mesterséges intelligencia működése is minden szempontból bevált.
A Coop Szeged Zrt. Szent István téri üzletében május óta napközben hagyományos kiszolgálással, a normál nyitvatartási időn kívül pedig teljesen automata üzemmódban, személyzet nélkül várják a vásárlókat. A személyzet nélküli üzemmódban a bolt egy telefonos alkalmazással használható. A 150 négyzetméteres eladóterű üzletben 4 ezer árucikket biztosítanak a vevőknek.
A Coop Szeged Zrt. 1999. november 30-án alapították, a korábban több mint 50 évig működő Dél-Tisza menti ÁFÉSZ tevékenységét vette át. Az országosan működő Coop lánc tagjaként Csongrád-Csanád vármegyében 23 településen 41 üzletet működtet, élelmiszer, napicikk kereskedelmen túl papír-írószer és játék kiskereskedelemmel, valamint vendéglátással, illetve ingatlan-bérbeadással is foglalkozik.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a csaknem ötszáz alkalmazottat foglalkoztató vállalkozás értékesítésből származó nettó árbevétele tavaly 14,35 milliárd forint volt, ami 9 százalékkal haladta meg az előző évit. A cég 2023-ban 363 millió, tavaly 431 millió forint adózott eredményt ért el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 14:00, szombat | Életmód
Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat
Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 04. 11:00, szombat | Életmód
Több mint 30 ezren vettek részt a XIV. Leó pápa vezette keresztúton a római Colosseumnál
A hatóságok közlése szerint több mint 30 ezren vettek részt a római Colosseumnál a nagypéntek esti keresztúton, amelyen XIV. Leó pápa maga vitte a keresztet minden stáción.
2026. Április 04. 09:54, szombat | Életmód
A felelős állattartásra hívja fel a figyelmet az állatvédelemért felelős kormánybiztos
A felelős állattartás fontosságára hívja fel a figyelmet a húsvéti ünnepekhez kapcsolódva az állatvédelemért felelős kormánybiztos.
