Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2018. Július 24. 07:27, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Új kártevő jelent meg több gyümölcsfélénél, a védekezés egyelőre nem megoldott

Új kártevő jelent meg több gyümölcsfélénél, a védekezés egyelőre nem megoldott

Új, veszélyes kártevő jelent meg Magyarországon pár éve, a pettyes szárnyú muslica több vékony héjú gyümölcsfélében, így a málnában, a szederben, az áfonyában is súlyos károkat okoz

- nyilatkozott a Magyar Hírlapnak Kiss Balázs, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont, Növényvédelmi Intézet tudományos főmunkatársa, hozzátéve, hogy a védekezést még nem sikerült megoldani.

A szakértő elmondta, hogy a kártevő a Távol-Keleten őshonos, Magyarországra főleg gyümölcsszállítmányokkal, elsősorban Észak-Olaszországból jut el, ahol már megtelepedett.

Olyan fajról szó, amely az élő gyümölcsben fejlődik ki, ezért a gyümölcs nagyon hamar megromlik. Elsősorban a későn termő fajtákban tud kárt okozni - tette hozzá Kiss Balázs.

A tudományos főmunkatárs elmondása szerint a vegyszeres védekezés lehetősége erősen korlátozott, stabil, gazdaságilag is racionális megoldás egyelőre Magyarországon, de Nyugat-Európában sincs.

Címkék: gyümölcs, kártevő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.