2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2024. Június 05. 09:21, szerda | Helyi sport
Forrás: MTI-TÖRÖKORSZÁG ANTALYA

U23-as vívó Eb - Aranyérmes a férfi párbajtőrcsapat.

Aranyérmet nyert a magyar férfi párbajtőrcsapat a 23 éven aluli vívók antalyai Európa-bajnokságán.

Az egyéniben ezüstérmes Kovacs Gergely, valamint Bartkó Levente, Keszthelyi Zsombor és Somody Soma alkotta együttes a 16 között 45-38-ra győzte le a svédeket, a negyeddöntőben 45-34-re a portugálokat, az elődöntőben pedig 45-33-ra a svájciakat. A fináléban két párharc után 10-3-ra vezettek a franciák, ám a folytatás jól sikerült, és négy párt követően már a magyaroknál volt az előny (20-19). Az utolsó körnek 40-33-ról vágott neki Kovács, és innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet. A vége 45-41 lett.
A Tóth Jázmin, Kálmán Gyöngyvér, Salamon Réka, Wimmer Dorina összeállítású női párbajtőrcsapat és a Beviz Dorottya, Keszei Kira, Domonkos Emese, Masa Csenge alkotta női kardválogatott hatodik lett az Eb keddi zárónapján.
Hétfőn bronzérmet szerzett a férfi és női tőr-, valamint a férfi kardcsapat.
A hétvégi egyéni versenyekben a tőröző Szemes Gergő arany-, Papp Jázmin ezüstérmet nyert, és ugyancsak másodikként végzett a párbajtőröző Kovács Gergely.
A magyar küldöttség így két arannyal, két ezüsttel és három bronzzal fejezte be az U23-as Európa-bajnokságot.

2024. Július 16. 11:50, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a hétvégén az M3-as autópályán.

Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a Forma 1-es versenyhétvégén az M3-as autópályán - közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

2024. Július 16. 11:21, kedd | Helyi sport

EURO-2024 - A teljes televíziós piac idei dobogós műsora lett az Eb-döntő az M4 Sport közvetítésében.

A labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléja, a Spanyolország-Anglia találkozó az előző döntő eredményeihez hasonlóan kiemelkedő nézettséget ért el Magyarországon: a nézők közel 40 százaléka választotta az M4 Sportot.

2024. Július 16. 09:29, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Telt ház lesz vasárnap, ismét Herendi porcelánt kapnak a dobogósok.

A vasárnapra szóló jegyek már januárban elfogytak, így biztosan telt ház lesz a verseny napján a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

2024. Július 16. 07:55, kedd | Helyi sport

Párizs 2024 - Kedden lesz az olimpia nyitóünnepségének főpróbája.

Kedden tartják meg a párizsi olimpia Szajna-parti nyitóünnepségének elhalasztott főpróbáját közölte a francia sportminisztérium.