Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2021. Július 18. 09:33, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Tűz ütött ki egy munkásszállóban Budapesten

Tűz ütött ki egy munkásszállóban Budapesten

Tűz volt egy munkásszállóként működő budapesti VIII. kerületi épület második emeletén a Koszorú utcában vasárnapra virradóra, a lángok a tetőszerkezetet és a szomszédos épület tűzfalát is elérték.

Az érintett épületeket kiürítették, több ember a tetőre menekült - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság a honlapján vasárnap.

A tájékoztatás szerint a tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, és a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával, nyolc vízsugárral elfojtották a lángokat. A tetőről négy embert hoztak le. Az égő tetőszerkezet alatti lakásból egy orvosi palackot és egy gázpalackot kihoztak.

A katasztrófavédelem mobil laborja méréseket végzett, egészségre káros koncentrációt nem mutattak ki a levegőben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai