Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2016. Január 13. 15:00, szerda | Helyi
Forrás: katasztrófavédelem

Tűz Bátonyterenyén és Nagybárkányban

Tűz Bátonyterenyén és Nagybárkányban

Két alkalommal riasztották Nógrád megye tűzoltóit hétfőn, mindkét esetben tűzhöz vonultak az egységek.

Kigyulladt egy családi ház egyik szobája hétfőn délben Bátonyterenyén, a Dankó úton. A salgótarjáni hivatásos tűzoltó-parancsnokság két gépjárműfecskendője, valamint a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat vonult a helyszínre, akik miután áramtalanították a házat, védővízsugár fedezete mellett egy propánbutángáz-palackot vittek ki az égő épületrészből. A lángokat több vízsugárral és kéziszerszámokkal oltották el a tűzoltók, majd elvégezték az utómunkálatokat. A tűz következtében a ház lakhatatlanná vált, lakosságvédelmi intézkedésre azonban nem volt szükség, mert a lakók ideiglenesen a tulajdonos egy másik ingatlanjába költöztek.

Ugyancsak tűzesetről szólt a délután kettő órakor érkezett bejelentés is, Nagybárkányban egy serpenyőben felejtett olaj kapott lángra, a tűz pedig a páraelszívóra is átterjedt. A pásztói hivatásos tűzoltók kiérkezéséig a lakók eloltották a konyhában keletkezett tüzet, az egység utómunkálatokat végzett, majd átvizsgálták és átszellőztették a családi házat. Az egyik lakó az oltás közben égési sérüléseket szenvedett, ezért őt a mentőszolgálat munkatársai kórházba szállították.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.