2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2024. Május 26. 08:25, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-CAGLIARI OLASZORSZÁG

Triatlon vb-sorozat - Lehmann Csongor harmadik Cagliariban.

Lehmann Csongor bronzérmet nyert a triatlonosok világbajnoki sorozatának idei második versenyén, szombaton Cagliariban.

A nemzetközi szövetség eredményközlő oldala szerint a biztos olimpiai résztvevőnek mondható 25 éves magyar sportoló az ötkarikás távon - 1,5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás - rendezett viadalt 1:40:27 óra alatt teljesítette, és 43 másodperccel maradt el a tokiói nyári játékokon egyéniben ezüst-, vegyesváltóban aranyérmes brit Alex Yeetől, aki megnyerte a versenyt.
Lehmann az úszás után hatodik volt, majd a kerékpározás során feljött az élmenőkre, és a futásra az élbolyban, harmadikként váltott. Ezt a pozíciót aztán a célba érkezésig sikerült megőriznie, a győzelemért pedig Yee és az új-zélandi Hayden Wilde vívott nagy csatát, melyből mindössze két másodperces előnnyel került ki nyertesen a brit triatlonos.
Az olimpiai részvételért még versengő másik három magyar induló közül Dévay Márk a 23., Faldum Gábor a 26., Bicsák Bence pedig a 43. helyen végzett a 60 fős mezőnyben.

Az olimpiai bajnoki címvédő, norvég Kristian Blummenfelt 1:44:30 órás idővel a 31. pozícióban zárt.
Az olimpiai kvalifikációs rangsort hivatalosan hétfőn zárja le a nemzetközi szövetség.

2024. Július 16. 11:50, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a hétvégén az M3-as autópályán.

Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a Forma 1-es versenyhétvégén az M3-as autópályán - közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

2024. Július 16. 11:21, kedd | Helyi sport

EURO-2024 - A teljes televíziós piac idei dobogós műsora lett az Eb-döntő az M4 Sport közvetítésében.

A labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléja, a Spanyolország-Anglia találkozó az előző döntő eredményeihez hasonlóan kiemelkedő nézettséget ért el Magyarországon: a nézők közel 40 százaléka választotta az M4 Sportot.

2024. Július 16. 09:29, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Telt ház lesz vasárnap, ismét Herendi porcelánt kapnak a dobogósok.

A vasárnapra szóló jegyek már januárban elfogytak, így biztosan telt ház lesz a verseny napján a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

2024. Július 16. 07:55, kedd | Helyi sport

Párizs 2024 - Kedden lesz az olimpia nyitóünnepségének főpróbája.

Kedden tartják meg a párizsi olimpia Szajna-parti nyitóünnepségének elhalasztott főpróbáját közölte a francia sportminisztérium.