Hírek
2015. December 18. 07:40, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Törökország vízumkötelezettséget vezet be Szíriával szemben
Törökország vízumkötelezettséget ír elő a beutazó szíriai állampolgároknak, ezt Ahmet Davutoglu török kormányfő jelentette be csütörtökön Brüsszelben az európai menekültválság témájában szervezett úgynevezett minicsúcson
- adta hírül online kiadásában a Bild című német lap uniós forrásokra hivatkozva. Egy másik lap, a Die Welt azt írta, hogy a polgárháború sújtotta hazájukból menekülő szírek továbbra is beléphetnek Törökországba vízum nélkül.
A török miniszterelnök a megbeszélésen a Bild beszámolója szerint bejelentette, hogy január 8-tól a szíriai állampolgárok csak vízummal léphetnek be Törökországba.
Az uniós országok az EU-ba tartó menedékkérők számának jelentős csökkenését remélik az intézkedéstől - írta a Bild.
A lap értesülése szerint Ahmet Davutoglu azt is elmondta, hogy a török parti őrség hajlandó szorosabbra fűzni az együttműködést a görög parti őrséggel, hogy megállítsák a görög-török tengeri - uniós külső - határon az EU-ba igyekvő menekülteket.
Közölte: a török parti őrség az idén 176 embercsempészt vett őrizetbe, és 87 392 menekültet akadályozott meg abban, hogy átkeljen Görögország - egyben az EU - területére.
A Bild szerint a minicsúcson a korábbi hírekben szereplő nyolc helyett tíz uniós ország állam-, illetve kormányfője vett részt; Ausztria, Belgium, Finnország, Görögország, Hollandia, Luxemburg, Németország és Svédország mellett Portugália és Szlovénia miniszterelnöke is csatlakozott a török kormányfővel folytatott megbeszéléshez.
A Die Welt című lap azt írta, hogy a vízumkötelezettség nem vonatkozik azokra a szír állampolgárokra, akik polgárháború sújtotta hazájukból Törökországba menekülnek. Vízumot az úgynevezett harmadik országokból beutazni kívánó szír állampolgároknak kell beszerezniük, és az intézkedést biztonsági okokból vezetik be, mert igen sokan érkeznek hamis szíriai útlevéllel, főleg Libanonból és Egyiptomból.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
