Hírek
2011. November 18. 13:39, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Több mint negyedmillióan jutottak lehetőséghez
Az idén eddig több mint negyedmillió ember jutott foglalkozási lehetőséghez a közmunkaprogramokban.
Közölte Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára pénteken Napkoron, ahol a tűzifagyűjtésben elért eredményeket ismertette.
Az önkormányzatok és a különböző cégek közreműködésével 68 ezren kaptak 8 órás munkát, míg 180 ezren rövidebb idejű, 4 órás alkalmazáshoz jutottak, továbbá ötezer embert vállalkozások alkalmaztak a regionális foglalkoztatási programokban – mondta az államtitkár.
Kiemelte: az év elején 220 ezer ember álláshoz juttatása volt a terv a közmunkaprogramoknál, s ez jelentősen túlteljesül, hiszen az eddig alkalmazott 253 ezres létszám december végéig tovább növekszik.
Az államtitkár kitért arra is, hogy a szeptemberben indított foglalkoztatási Start programban plusz 15 578-an vesznek részt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
