Hírek
2018. Október 24. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 80 filmet mutat be idén a Magyar Speciális Független Filmszemle

Több mint 80 alkotást láthat a közönség szerdán és csütörtökön a budapesti Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtérben megrendezett Magyar Speciális Független Filmszemlén,
amelyen fogyatékkal élők, pszichiátriai és szenvedélybetegek, valamint független filmesek és diákok alkotásai mutatkoznak be.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Filmszemle az egyetlen olyan tematikus filmes rendezvény az országban, amely a fogyatékkal élők életére, gondolataira és érzéseire kívánja ráirányítani a többségi társadalom figyelmét.
A seregszemlére évről évre több alkotást neveznek Magyarországról és határon túlról egyaránt.
A sokszínű versenyprogramban láthatók lesznek a fogyatékkal élő, speciális filmesek által készített alkotások, és a sérültekről készült professzionális alkotók filmjei is.
A szakmai zsűri által legjobbnak ítélt alkotások készítői számára a Magyar Nemzeti Filmalap, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány, valamint az ELTE - Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar ajánlott fel értékes díjakat, ezeket az említett intézmények képviselői adják majd át a szemlét záró csütörtöki díjkiosztó gálán.
A rendezvény két napján a közönség a filmek alkotóival személyesen is találkozhat majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.
2025. Március 22. 09:34, szombat | Belföld
Lengyel-magyar barátság napja - Sulyok Tamás: a magyar-lengyel barátság nem mítosz, hanem megélt valóság
A magyar-lengyel barátság számunkra nem mítosz, hanem megélt valóság - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök Kaposváron pénteken.
2025. Március 22. 09:30, szombat | Belföld
Több tízmillió forint büntetés a Pride betiltása ellen tiltakozó képviselőknek
Ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Pride betiltása elleni, az eddigi legsúlyosabb parlamenti rendbontást elkövető képviselőket
2025. Március 22. 09:29, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem lehetett tovább nézni, hogy kifosztják az embereket
Muszáj volt beavatkozni, nem lehetett tovább nézni, hogy a kereskedelmi láncok kifosztják az embereket, az áremelkedéseket meg kellett fékezni