Hírek
2019. Október 07. 12:19, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 50 milliót mosott tisztára egy budapesti férfi Szegeden
Vádat emeltek egy budapesti férfi ellen Szegeden, mert egy lengyel és egy török cég sérelmére elkövetett csalásból származó pénz, mai értéken több mint 55 millió forint tisztára mosásában működött közre.
Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy különösen nagy értékre, folytatólagosan elkövetett pénzmosás bűntette miatt emeltek vádat a szegedi székhelyű gazdasági társaság vezetője ellen.
A férfi érdekeltségébe tartozott egy hasonló nevű, Szlovákiában bejegyzett vállalkozás is. A vádirat szerint a szlovák cég számlájára 2016 februárjában és áprilisában egy iraki gazdasági társaság 145 ezer, egy svéd vállalkozás 22 ezer eurót utalt. Az átutalások címzettje eredetileg a vállalkozásokkal kapcsolatban álló török, illetve lengyel cég lett volna. A tranzakciók előtt azonban ismeretlenek megtévesztő e-maileket küldtek az érintetteknek arról, hogy a cégek számlaszáma megváltozott. Az így eltérített pénzt a vádlott érdekeltségébe tartozó szlovák cég továbbutalta, ő pedig felvette a szegedi kft. számlájáról.
A bűncselekmények miatt Szlovákiában, Svédországban, Lengyelországban és Törökországban is büntetőeljárások indultak, de a megtévesztő üzeneteket küldő elkövetők kilétét nem sikerült a külföldi hatóságoknak megállapítaniuk. Az eljárásokban közreműködött az európai uniós ügyészi szerv, az Eurojust is, hozzájárulva ezzel a magyar büntetőeljárás eredményességéhez.
A bűnösségét beismerő vádlottal az ügyészség egyezséget kötött, és az abban szereplő végrehajtandó szabadságvesztés bíróság általi jóváhagyását indítványozta – közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 13:00, szombat | Belföld
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter
2026. Április 25. 11:00, szombat | Belföld
Hann Endre: a háború mint veszélyforrás túlfeszítése tévedés volt a Fidesz kampányában
2026. Április 25. 08:37, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: szakmai, alkotó munka kezdődhet a közlekedésben és a közberuházások terén
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
