Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2019. Február 13. 09:56, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több mint 3 és fél millióval nőtt a vonatozók száma

Több mint 3 és fél millióval nőtt a vonatozók száma

Több mint 3,6 millióval nőtt az elmúlt négy évben a vonattal utazók száma, ami 2,4 milliárd forintos növekedést eredményezett a jegybevételeknél.

A 2015-ös 138,2 millióról négy év alatt 141,8 millióra nőtt azok száma, akik a vonatközlekedést választották – közölte a MÁV szerdán az MTI-vel.

Az eladási adatok alapján jelentős átrendeződés figyelhető meg a különböző bérlettípusok használata között: míg dolgozói félhavi bérletet 321 ezerrel kevesebben vásároltak, a dolgozói havi és harmincnapos bérletettel közel 2,4 millióval többen utaztak.

Címkék: vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén