Hírek
2013. Január 28. 11:37, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu
Tilos lesz ételt fotózni
Az éttermek tulajdonosainak elege van a vakukból és a kameraállványokból.
A New York Times online kiadása nemrég egy eddig vélhetően kevesek által ismert tényállásra hívta fel a figyelmet, a cikk szerzőjének állítása szerint ugyanis a metropolis egyre több éttermében gondolkodnak az ételüket fotózó vendégek kiebrudalásáról vagy legalábbis a vakuhasználat betiltásáról.
Az étel fotózása egy hazánkban is terjedő trend, amely önmagában tulajdonképpen nem jelent problémát, a cikk szerint az éttermek tulajdonosainak is inkább csak a fotózkodók neveletlen fajtájából van elegük, akik folyamatos vakuvillogtatása zavarja a többi vendég étkezését. A cikk szerint még olyanok is vannak, akik háromlábú kameraállványt visznek magukkal a minél tökéletesebb képek készítése érdekében, míg mások felállnak székükre, hogy megfelelő távolságból tudják megörökíteni tányérjuk tartalmát. A „foodstagramozás” betiltása ellen érvelők szerint a kényelmetlenségek ellenére az éttermek komoly ingyenreklámot kapnak a hóbortnak köszönhetően, ráadásul az utóbbi években pont ők próbálták rászedni a vendégeket az efféle közösségi hirdetésre (például kedvezményt kaptak a FourSquare-en bejelentkezők).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
