Hírek
2015. November 23. 07:56, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Terrorizmus - nem nőtt Magyarország fenyegetettsége
Magyarországon semmi nem indokolja a már elrendelt terrorfenyegetettségi készültség fokozatának növelését - közölte Bakondi György, a kormányfő belbiztonsági főtanácsadója vasárnap este az M1 aktuális csatornán.
Bakondi Györgyöt a Brüsszelben elrendelt és meghosszabbított legmagasabb szintű, négyes fokozatú terrorfenyegetettségi készültséggel kapcsolatban kérdezték.
A főtanácsadó hangsúlyozta: Magyarországon továbbra is a párizsi merényletek után bevezetett, úgynevezett B szintű terrorfenyegetettség emelt szintű rendszere van érvényben, hiszen a kormánynak nincs információja az ország esetleges megtámadásáról.
Bakondi György szerint ez a készültségi fokozat mindaddig nem is csökkenhet, amíg Európa nem tudja megállítani a tömeges migrációt, továbbá nem számolták fel a kontinensen működő terrorista gócpontokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
