Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2015. November 05. 08:20, csütörtök | Helyi

Távol maradt a Fidesz a Salgótarján költségvetését előkészítő munkacsoport első üléséről

Távol maradt a Fidesz a Salgótarján költségvetését előkészítő munkacsoport első üléséről

Salgótarján önkormányzata 2015. október 29-i ülésén 13 igen szavazat és 1 tartózkodás mellett úgy döntött, hogy munkacsoportot hoz létre a 2016-os költségvetés előkészítése érdekében.

A munkacsoportba két baloldali politikus mellett a Fidesz és a Jobbik képviselőjét, valamint három hivatali dolgozót jelöltek, és megszavazták, hogy tanácskozási joggal meghívják Becsó Zsoltot, Salgótarján kormánypárti országgyűlési képviselőjét is.

November 2-án a Fidesz-KDNP ellenzéki frakciója közleményben tudatta az állampolgárokkal, hogy nem vesznek részt a munkacsoport tevékenységében. Döntésük azért meglepő, mert az október 29-i közgyűlésen az egy tartózkodó szavazatuk mellett frakciójuk minden tagja igennel voksolt a munkacsoport megalakítására és működésére.

Az önkormányzat azért kezdeményezte a munkacsoport megalakítását, hogy abban a politikai pártok delegáltjai és a hivatal szakemberei együttesen tekintsék át az előző 10 év önkormányzati gazdálkodását, és tegyenek javaslatokat a költségvetés stabilizálására. Ez pártérdekeken felülemelkedő, városi ügy, ezért váratlan a Fidesz-KDNP frakció távolmaradása. Salgótarján érdekei, a közösen tervezett jövő fontosabbak a hangulatkeltésnél, ezáltal az elmúlt években generált, valós problémák elkendőzésénél.

A munkacsoport 2015. november 4-én a Fidesz-KDNP delegáltjának távollétében megtartotta első ülését és a közgyűlés határozatának megfelelően elvégzi feladatát. A munkacsoport 2015. november 13-i hatállyal megteszi javaslatait a közgyűlésnek a 2016-os év költségvetésének stabilizálására.

A munkacsoport tagjai bíznak abban, hogy a Fidesz-KDNP delegáltjai a város és a nekik bizalmat szavazó választópolgárok érdekeit előtérbe helyezve, jelenlegi álláspontjukon felülemelkedve bekapcsolódnak a munkacsoport tevékenységébe. Valamint bíznak abban, hogy Becsó Zsolt országgyűlési képviselő Úr is részt vesz a munkacsoport tevékenységében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.