Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2017. Szeptember 01. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: police

Tanévkezdés Nógrád megyében

Tanévkezdés Nógrád megyében

A rendőrök idén is kiemelt figyelmet fordítanak a balesetmentes közlekedésre és az iskolásokra.

Véget ért a vakáció, ezért a rendőrség és a polgárőrség munkatársai az iskolakezdés időszakában - a korábbi éveknek megfelelően - a reggeli, valamint a délutáni időszakban a forgalmas helyeken, kereszteződésekben lévő iskolák környékén teljesítenek szolgálatot. A demonstratív jelenlét célja a gyermekek biztonságos közlekedésének elősegítése és a balesetek megelőzése. A rendőrök szükség esetén irányítják a forgalmat, felhívják a figyelmet a megállási és várakozási tilalmakra. Ellenőrzik azt is, hogy a gépjárművel érkező gyermekek az életkoruknak megfelelő gyermekülésben, ülésmagasítón utaznak és felnőtt kísérőik használják-e a biztonsági övet.

Az új tanévben is tovább folytatódnak a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési programjai:

Az OviZsaru program keretében megkötött együttműködési megállapodások alapján a rendőrök tizenöt megyei óvodában tartanak foglalkozásokat az idei tanévben, a D.A.D.A. program hat általános iskolában, míg az ELLEN-SZER program két középiskolában folytatódik. A megye öt középiskolájában lesz jelen iskolai bűnmegelőzési tanácsadó, valamint - az illetékes rendőrkapitányságokon dolgozó - drogprevenciós összekötők segítik a pedagógusok munkáját és válaszolnak a szülők kérdéseire.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága a tanévkezdésre való tekintettel „Becsengettek” elnevezésű kiadványával hívja fel a megváltozott közlekedési helyzetekre a szülők és a gépjárművezetők figyelmét. Az első osztályosok részére pedig az Országos Rendőr-főkapitányság - Országos Balesetmegelőzési Bizottsága által kiadott „Iskolás lettem” című foglalkoztató füzettel segítenek közlekedési ismereteket szerezni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi

VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...

Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.