Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2019. Február 20. 05:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szombaton kiderül, hogy ki nyeri a Magyarország legjobb dala címet

Szombaton kiderül, hogy ki nyeri a Magyarország legjobb dala címet

Szombaton kiderül, hogy a nyolcas mezőnyből melyik mű nyeri el a Magyarország legjobb dala címet. A műsorban vendégfellépőként az AWS is zenél, az együttes tavalyi, győztes dalát adja elő, új formában.

A Dal 2019 fináléjában, szombat este 19 óra 30 perctől Pápai Joci (Az én apám), Nagy Bogi (Holnap), Szekér Gergő (Madár, repülj!), a Fatal Error (Kulcs), Oláh Gergő (Hozzád bújnék), az Acoustic Planet (Nyári zápor), Vavra Bence (Szótlanság) és a The Middletonz (Roses) küzd majd Az év dala címért a Duna Televízióban és a Duna Worldön.

A döntőben az is kiderül, hogy ki nyeri A Dal Akusztik online szavazást. A dalok akusztikus feldolgozásaira szerda éjfélig még lehet szavazni a www.adal.hu oldalon, az Akusztik menüpont alatt - tájékoztatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóirodája hétfőn az MTI-t.

A második elődöntőben már átadták A Dal 2019 Legjobb Dalszöveg Írója különdíjat, amelyet Szepesi Mátyásnak ítélt a szakmai zsűri a Százszor visszajátszott című dalért. A számot a versenyben a Konyha együttes adta elő. A Dal 2019 Felfedezettje különdíjat idén az Acoustic Planet kapta.

A Dal döntője után is exkluzív, színfalak mögötti információkkal várja a nézőket A Dal Kulissza 21.40-től. A műsorban az előadók és a zsűri is számtalan érdekességgel szolgál majd a produkciókról, izgalmas kulisszatitkokat osztanak meg a műsorvezetőkkel, Forró Bencével és Lolával - írták a közleményben.

A Dal 2019 honlapján, valamint Facebook-, Instagram- és YouTube-oldalán pedig az érdeklődők már az adások előtt megnézhetik, hogyan készülnek a versenyzők a döntő napjára. Az oldalakon extra tartalmak, videók és cikkek is elérhetőek a műsorról.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.