Hírek
2025. Június 07. 09:41, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Facebookon az energiaügyekért felelős orosz miniszterelnök-helyettessel folytatott telefonbeszélgetését követően, hogy "Európa - alapvetően a saját hibáiból - folyamatos energiaválságokkal néz szembe".
"Mi azonban ezen bizonytalan körülmények közepette is garantáljuk az ország energiaellátásának biztonságát. Ebben Oroszországnak kulcsszerepe van, és még csak nem is politikai, hanem földrajzi okokból" - húzta alá.
Elmondta, hogy Alekszandr Novakkal áttekintették a magyar-orosz energiaegyüttműködés helyzetét, és megállapították, hogy az Oroszországból induló kőolaj- és földgázszállítások továbbra is akadálytalanul érkeznek Magyarországra.
"Alekszandr Novak pedig megerősítette, hogy Oroszország továbbra is biztosítja az ellátásunkhoz szükséges energiaszállításokat és az akadálytalan szállításokhoz szükséges jogi környezetet" - tudatta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
