Hírek
2016. Augusztus 18. 13:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Szent István napi várjáték Hollókőn
Szent István napi várjátékot rendeznek augusztus 20-án a Nógrád megyei Hollókőn.
A világörökségi faluba látogatók fegyveres bemutatókat, mutatványos produkciókat láthatnak, hallhatnak reneszánsz zenét és királyi lakomában lehet részük - tájékoztatta az MTI-t a szervező önkormányzat munkatársa.
Péter Hunor elmondta: a hollókői várban délelőtt a résztvevő csapatok felvonulásával kezdődik meg a program, majd bemutatkoznak Szent László vitézei, a Debreceni Dósa Bandérium, a Palóc Virtus Kulturális és Sport Egyesület és bemutatót tartanak a Pavane Történelmi Zászlóforgatók.
A délutáni ostromjáték előtt koncertet ad az Agyagbanda, vásári előadást tart a LámpaLázi társulat.
Ezzel párhuzamosan a világörökségi ófaluban Szent László vitézeinek és a Dósa Bandérium tagjainak bemutatói láthatók.
A felújított középkori várat múlt év tavaszán adták át Hollókőn. Látogathatóvá tették a 700 éves vár Öregtornyát, a felső várban visszaállították a 13. századi konyhát, az ebédlőt és a várúri lakrészt, az alsó várban pedig a 16. században épült gazdasági épületeket állították helyre.
Hollókő Nógrád megye leglátogatottabb turisztikai célpontja, a világörökségi falut évente 100 ezernél is többen keresik fel.
Kép: www.holloko.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
