Hírek
2018. Március 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Személyes történetekkel lehet pályázni az Éva-díjra
Az Éva magazin idén újra pályázatot hirdet. „Írd ki magadból!” címmel arra buzdítja olvasóit, hogy írják meg saját – izgalmas, megrázó, boldog vagy akár eddig eltitkolt –, legszemélyesebb történetüket.
A beérkező írásokból szakmai zsűri választja ki a legjobbakat, amelyek bekerülhetnek a magazin nyári lapszámába. A pályaműveket 2018. április 9-ig várják az evamagazin.hu/evadij oldalon.
A tavalyi siker után idén ismét lehet pályázni az Éva-díjra. 2017-ben, 10. születésnapja alkalmából az Éva magazin „Elmondod, hogy volt?” címmel írt ki pályázatot, amelyre több mint kétszáz olvasó küldte be elmúlt tíz évének személyes történetét. A beérkezett írások olyan érdekesnek és színvonalasnak bizonyultak, hogy a magazin a három első helyezett és a közönségdíjas mellett több különdíjat is adott, és két lapszámában is publikálta a legjobb pályaműveket.
A 2018-as pályázat mottója: „Írd ki magadból!” A népszerű női magazint két cél vezérli: egyrészt, hogy teret adjon az olvasók kreativitásának, másrészt, hogy segítse őket életük legfontosabb eseményeinek feldolgozásában. Közismert ugyanis, hogy a személyes történetek elmesélésének, és a traumák, nehézségek vagy éppen eltitkolandónak vélt életesemények megfogalmazásának, leírásának pozitív pszichológiai hatása van.
Az egyéni történetek megjelentetése a többi olvasónak is hasznára válhat, hiszen az őszinte hangvételű írásokon keresztül bepillantást nyerhetnek mások életébe, rádöbbenhetnek, hogy nincsenek egyedül, és azt is láthatják, hogy sorstársaik miként oldottak meg nehéz helyzeteket. A pozitív gondolkodás, az élettapasztalatok megosztása még közelebb hozhatja egymáshoz a magazin olvasói közösségét.
Az idei pályázatra 2018. április 9-ig lehet beküldeni az írásokat az evamagazin.hu/evadij oldalon. Ezután szakmai zsűri válogatja ki a legjobbakat, melyek bekerülhetnek a magazin nyári számába. A pályázat fődíja egy négyszemélyes wellnesshétvége. A második és a harmadik helyezett, valamint az olvasók által választott közönségdíjas egy-egy értékes ajándékcsomagot és az Éva magazin egyéves előfizetését kapják ajándékba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve
2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok
A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága
2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld
Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".
2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: