Hírek
2015. Június 16. 11:22, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Századvég: a többség egyetért a bevándorlókról szóló hirdetések üzeneteivel
A Századvég felmérése szerint a magyar társadalom többsége egyetért a kormány bevándorlókról szóló hirdetéseinek üzeneteivel.
A múlt héten készített országos közvélemény-kutatás szerint a nemzeti konzultáció három üzenete közül kettőnek a támogatottsága független a válaszadók politikai nézeteitől.
A Századvég Alapítvány - ezer felnőtt telefonos megkérdezésén alapuló - felmérése annak járt utána, hogyan vélekednek az állampolgárok az óriásplakátokon megjelent állításokról. A múlt héten, kedd és vasárnap között végzett felmérés összegzését kedden juttatták el az MTI-nek.
Az adatfelvétel szerint a magyar törvények és a magyar kultúra tiszteletben tartásának fontosságával kapcsolatban általános és szinte egyöntetű az egyetértés, hiszen a megkérdezettek 85, illetve 77 százaléka osztja ezeket a véleményeket.
A nyilvánosságban leginkább vitatott, "Ha Magyarországra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját!" állítást is támogatja a választópolgárok többsége, 59 százaléka.
A kutatásban a politikai hovatartozás dimenziójában is vizsgálták a kérdéseket, ebből az derült ki, hogy az első két üzenet (a magyar törvények és a magyar kultúra tiszteletben tartása) támogatottsága lényegében független a válaszadók politikai nézeteitől, a magyarok munkáját érintő kérdésben pedig csupán a magukat baloldalinak valló válaszadók körében tapasztalható elutasítás.
A magukat jobboldalinak vagy középen állónak definiálók körében a munkahelyekkel kapcsolatos állítás is elnyerte a többség egyetértését - írták.
A Századvég szerint az utóbbi évek egyik leghevesebb politikai vitáját váltották ki azok a plakátok, amelyeket a kormány a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációban való részvételre buzdítás szándékával helyezett ki.
A három változatban megjelenő fő üzenet arra hívja fel a figyelmet, hogy aki az Európai Unión kívülről Magyarországra érkezik, annak "tiszteletben kell tartania a kultúránkat", "be kell tartania a törvényeinket" és "nem veheti el a magyarok munkáját".
A Századvég felmérésében szereplő kérdés úgy szólt: Ön inkább egyetért vagy inkább nem ért egyet a kormány bevándorlással kapcsolatos óriásplakátjainak alábbi üzeneteivel?
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
