Hírek
2015. Április 21. 15:00, kedd |
Helyi
Forrás: batonyterenye.hu
Sinia Bátonyterenyén
Május 12-én adják át a Sinia bútorgyártó Kft. bátonyterenyei üzemét-közölte facebook oldalán a térség országgyűlési képviselője.
Becsó Zsolt azt írta: a napokban operatív megbeszélést is folytattak a várost vezető Nagy-Majdon Józseffel, a belga tulajdonú cég tulajdonosával és ügyvezetőjével, hogy minden gördülékenyen menjen jövő hónapban.
Az eddigi 225 főt foglalkoztató társaság a helyi gyár megnyitásával újabb 150 főnek ad majd hosszútávon megélhetést biztosító munkát.
A közel kétmilliárd forintos beruházás alapkövét Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tették le még múlt év márciusában, azóta 10.700 négyzetméteren, három "U alakban" elhelyezkedő csarnok épült –a helyi ipari parkban-, benne egy 600 nm-es irodával és egy önálló tárolóépülettel. Az új bátonyterenyei gyárban a nagyszériás - egyedi bőr és szövet ülőgarnitúrák, fotelek- gyártásra állnak rá. Döntően két nagy, világszerte jelenlévő bútoráruházlánc lesz a vevőjük. Első körben 150 főt foglalkoztatnak majd, akik jelenleg a megyeközpontban tanulják be a különböző munkafolyamatokat.
A 225 főt foglalkoztató Sinia Kft. 1999-ben kezdte meg működését Salgótarjánban. A gyár termékeit Nyugat-Európába, döntően a Benelux államokba és Franciaországba exportálja. A kft. alapítása óta saját fejlesztő részleggel rendelkezik. Éves forgalma 3,6 milliárd forintra tehető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 15:00, péntek | Helyi
Donald Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
