Hírek
2025. Március 27. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Sára Botond: folyamatosan ellenőrizzük az árréscsökkentés betartását
A cél, hogy tartósan olcsók legyenek az élelmiszerek, ezért a fogyasztóvédelmi ellenőrök folyamatosan ellenőrzik az árréscsökkentés betartását
- mondta Budapest Főváros Kormányhivatalának vezetője a Facebook-oldalán szerdán közzétett videóban.
Sára Botond közölte: az árréscsökkentés "betartását minden nap ellenőrizzük".
A főispán tájékoztatása szerint
minden egyes nap több helyre elmennek a fogyasztóvédelmi ellenőrök. Azt ellenőrzik, hogy a beszerzési ár és az értékesítési ár közötti különbség nem haladja-e meg a 10 százalékot.
A beszerzési árak igazolásához minden alkalommal bekérik az alátámasztó dokumentumokat, nem elég csak bemondani - tette hozzá.
Ahol szabálytalanságot találnak, oda biztosan visszamennek. Sőt, azokra a helyekre is elmennek, ahonnan panasz érkezik.
"Hiszen a célunk", hogy a vásárlók minél olcsóbban tudjanak vásárolni - emelte ki Sára Botond.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
