Hírek
2014. Március 03. 15:00, hétfő |
Helyi
Forrás: infonograd
Salgótarjáni sikerek a megyei diákolimpián
A Madách leány- és a Táncsics fiúcsapata nyert Pásztón.
Pásztón, a Mikszáth Kálmán Líceum, Titel Pál kollégium klubhelyiségében a Nógrád megyei Sakkszövetség Bódi Tamás és Vajda Albert bírók közreműködésével, társrendezésben a Nógrád megyei Diáksport Szövetséggel bonyolította le az V-VI. korcsoportos csapatok részére az idei diákolimpia megyei döntőjét.Lányoknál három, a fiúknál pedig négyfős csapatok, 15 -15 perces játékidőt felhasználva (rapidsakk) küzdöttek meg egymással a bajnoki címért. A megmérettetésen egyébként csak azok a diákok vehettek részt, akik előzetesen regisztrálták magukat a megyei diáksport szövetségnél.
A zsúfolásig megtelt klubhelyiségben egy gyors csapatsorsolást követően a lányok láthatóan komoly izgalmak közepette ültek le a sakktáblák elé. A tarjáni Madách trió, élükön Zombori Kittivel, némán, hosszú percekig, hármas kézfogással várták a sakkórák elindítását. Ez a szellemi ráhangolódás jót tett a lányoknak, ugyanis simán hozták az első találkozójukat. Később is csak egyetlen partit vesztettek el, végül magabiztos diákolimpiai bajnoki címet szereztek iskolájuknak. Fiúknál egy repülő rajt után a Táncsics középiskola együttese minden mérkőzésüket megnyerve, 100 %-os teljesítménnyel lettek az idei megyei diákolimpia csapatbajnokai.
A pásztói V-VI. korcsoportos sakk diákolimpia végeredménye:
Lányok: 1. Madách Imre Gimnázium, Salgótarján (Berta Ildikó, Zombori Kitti, Molnár Tímea) 8 pont
2. Mikszáth Kálmán Líceum, Pásztó I. (Fekete, Korim, Pászti) 4
3. Mikszáth Kálmán Líceum, Pásztó II. (Borsi, Györkis, Kelemen) 3
Fiúk: 1. Táncsics Mihály Szakközép és Szakiskola, Salgótarján (Tarjáni Dominik, Majori Zoltán, Simon Attila, Kecskés Bence) 20 pont
2. Mikszáth Kálmán Líceum, Pásztó I. (Gyöngyösi, Németh, Tóth G., Nagy V.) 12
3. Madách Imre Gimnázium, Salgótarján I. (Spagina, Bartha, Hupcsik, Juhász) 12
Forrás: nogradsport.wordpress.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
