2024. július 18, csütörtök - Frigyes

2024. Március 24. 08:15, vasárnap | Helyi sport
Forrás: FORMULA ALBERT PARK

Sainz nyert, Verstappen kiesett az F1-es Ausztrál Nagydíjon.

Max Verstappen és Lewis Hamilton is kiesett, a parádésan vezető Carlos Sainz pedig behúzta karrierje 3. F1-es futamgyőzelmét Charles Leclerc és Lando Norris előtt.

Megszakadt Max Verstappen győzelmi szériája, megtört a Red Bull verhetetlensége: a pole-ból rajtoló holland klasszis már a második körben elvesztette a vezetést, majd lángra kaptak az RB20-as hátsó fékei, és már a futam elején kiesett technikai hiba miatt, így Melbourne-ben nem szerzett pontot.

Ahogy tavaly Szingapúrban, úgy most is Carlos Sainz volt az, aki le tudott csapni a lehetőségre: a Ferrari spanyolja a második helyről rajtolva még a pályán megelőzte Verstappent, majd riválisa kiesése után igazi mestermunkát bemutatva menedzselte le a futamot, ha kellett, akkor jelentős előnyt autózott ki a többiekkel szemben, ha kellett, akkor a gumikra figyelt, és teljesen megérdemelten szerezte meg F1-es pályafutása harmadik futamgyőzelmét.

Teljesítménye különösen úgy elképesztő, hogy két hete vakbélműtéten esett át...Sergio Perez csak az ötödik helyre tudott bejönni az állva maradt Red Bull-lal, a mexikói esetében fel sem merülhetett, hogy harcba szálljon a dobogóért, az ötödik pozíció volt számára a maximum, így az energiaitalosok meglehetősen felejthető hétvégét teljesítettek.

A Mercedes katasztrofális hétvégét zárt: Lewis Hamilton ugyanis egy motorhiba miatt kiesett még a futam első részében, majd George Russell a hatodik helyért harcolva falba állította a W15-öst az utolsó körben. A kapitális hiba miatt a csapata végül nullázott, a hatodik hely pedig az alternatív gumitaktikát jól alkalmazó Fernando Alonsóé lett.

A pontokból jutott még a Visa Cash App RB-nek Yuki Tsunoda révén, és a dzsiddai pontszerzés után ezúttal is elcsípett egy 9. helyet Nico Hülkenberg a Haasszal, akit ráadásul Russell hibája miatt Kevin Magnussen követett a tizediken. A Williams döntése viszont nem hozott eredményt, Alexander Albon nem ért oda a pontszerzők közé Logan Sargeant autójával. Alonso kerékcseréje után Sainz és Leclerc révén kialakult a Ferrari 1-2, Piastri és Norris révén pedig a McLaren 3-4, de kicsik voltak a különbségek, szinte eltűntek a korábban kiautózott távolságok. A kemény abroncsokon újraindult a játék, Sainz a 0,9 másodperces előnyét el is nyújtotta hat másodpercre, mögöttük viszont a McLaren csapatutasítást alkalmazott: a 29. körben Piastri elengedte Norrist.

Sainz közben állva hagyta a mezőnyt és tíz másodperc körüli előnyt épített fel Leclerc-rel szemben, akit a 35. körben, 23-mal a vége előtt megint kihoztak a bokszba. A 41. körben Norris is megjárta a bokszot, és a McLaren britje előtt felcsillant a második hely reménye: alig négy másodperccel Leclerc mögé jött vissza jóval frissebb gumikon, 17 fordulóval a verseny vége előtt.

Sainz a maga kerékcseréje után simán visszaállt az élre, és a hajrá stabilan zajlott: ő is tartotta a tiszta előnyét Leclerc-rel szemben, de a monacói is megoldotta a feladatot Norris ellen, nem engedte magához közel a McLarent, így kettős Ferrari-győzelemmel zárult az Ausztrál Nagydíj, a McLaren pedig a harmadik-negyedik helyezést viheti el Melbourne-ből. Sainz harmadszor nyert F1-es nagydíjat, a Ferrarinak pedig a 2022-es Ausztrál Nagydíj óta ez volt az első kettős sikere.

Egy slusszpoén viszont jutott még a végére: Russell addig hajszolta Alonsót, hogy az utolsó körben a falba vágta és alaposan összetörte a Mercedest. Csapata ezzel nullázott, a virtuális biztonsági autó megérkezett, de a futam végeredményét ennél jobban már nem befolyásolta.

8. Yuki Tsunoda Visa Cash App RB 1:22'02.444 +1'35.601

A televíziós közvetítésből kiderült,, hogy a melbourne-i F1-es hétvége során több mint 452 ezer néző volt kint az Albert Parkban, ez rekordot jelent az Ausztrál Nagydíj történetében.
A vb két hét múlva Szuzukában, a Japán Nagydíjjal folytatódik.

2024. Július 18. 13:39, csütörtök | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Megjósolhatatlan a mogyoródi verseny kimenetele.

Várhatóan izgalmasan alakul majd a hétvégi 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj vasárnapi futama, melynek a papírforma és az erőviszonyok alapján a háromszoros világbajnok Max Verstappen az esélyese.

2024. Július 18. 12:00, csütörtök | Helyi sport

Kékszalag - Elrajtolt a mezőny Balatonfüredről.

Elrajtolt az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről.

2024. Július 18. 09:24, csütörtök | Helyi sport

2024 Formula 1 Magyar Nagydíj Információk.

Az igazi Formula 1 élmény, amiről egy szurkoló álmodhat.

2024. Július 18. 09:15, csütörtök | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Herendi sisakban versenyez Norris a Hungaroringen.

Lando Norris teljesen egyedi, Herendi sisakban versenyez majd a hétvégén sorra kerülő 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.