2024. május 6, hétfő - Ivett

2023. December 10. 17:29, vasárnap | Sport
Forrás: MTI-OTOPENI GÖBÖLYÖS GÁBOR

Rövidpályás úszó Eb - Pádár Nikolett negyedik 200 méter gyorson!

Pádár Nikolett negyedik lett 200 méter gyorson vasárnap az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság zárónapján.

A 17 esztendős magyar versenyző a szombati elődöntőben junior Európa-csúcsot állított fel, 1:53.51 perces idővel a második helyen került a fináléba.
A döntőben sokáig a cseh Barbora Seemanova diktálta az iramot, a fiatal magyar tartotta a tempót az élmezőnnyel, egészen az utolsó hosszig dobogós helyen volt, de a hajrában az egyik brit rivális két századdal megelőzte.

A szegediek tinédzsere 1:54.09 perces idővel csapott célba, a számot a brit Freya Anderson nyert 1:52.16-tal.
"Szerintem nagyon erős volt a kezdés, viszont összességében ez egyáltalán nem volt egy rossz úszás, nagyon örülök annak, hogy Európában a felnőtt mezőnyben negyedik vagyok 17 évesen. Jövőre szeretnék bizonyítani, hogy képes vagyok többre, hiszen nagyon szerettem volna jobb időt úszni és a dobogóra állni" - nyilatkozta az MTI-nek Pádár.

Két magyar a top 50-ben a tenisz-világranglistán, Marozsán újabb karriercsúcsa

A 36. helyen álló Marozsán Fábián és az 50. Fucsovics Márton révén két magyar is tagja a top 50-nek a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.

2024. Május 06. 07:54, hétfő | Sport

A 125 éves Ferencváros gólrekordot döntött a Debrecen ellen

A bajnok és kupadöntős Ferencváros 5-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2024. Május 06. 07:53, hétfő | Sport

Miami Nagydíj - Pályafutása első sikerét aratta Lando Norris

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.